MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Korupcja w podlaskiej służbie celnej. KAS i policja zatrzymały celników zarabiających na nielegalnym przemycie (16.11.2019)

mac
Zatrzymano sześć osób, w tym czterech czynnych funkcjonariuszy służby celno-skarbowej pełniących służbę na jednym z drogowych przejść granicznych.
Zatrzymano sześć osób, w tym czterech czynnych funkcjonariuszy służby celno-skarbowej pełniących służbę na jednym z drogowych przejść granicznych. Archiwum
Sześć osób, w tym czterech czynnych funkcjonariuszy służby celno-skarbowej pełniących służbę na jednym z drogowych przejść granicznych, zatrzymali funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów oraz funkcjonariusze Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku na polecenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

Wielomiesięczna praca operacyjna funkcjonariuszy Podlaskiego Wydziału Terenowego Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów oraz funkcjonariuszy Wydziału do walki z Korupcją KWP w Białymstoku doprowadziła do zgromadzenia materiałów wskazujących na funkcjonowanie na jednym z drogowych przejść granicznych (woj. podlaskie) zorganizowanej grupy przestępczej w skład której wchodzili funkcjonariusze służby celno-skarbowej oraz osoby trudniące się przemytem.

Policjanci CBŚP zatrzymali 8 osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej. Oszuści wyłudzali pieniądze metodą "na policjanta"

Gang fałszywych policjantów rozbity w Łomży w Warszawie. Pol...

Biuro Inspekcji

Działania członków grupy polegały na umożliwieniu przemytu na teren kraju ponadnormatywnych ilości wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy.

Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawę Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku do wszczęcia śledztwa i zatrzymania podejrzanych. Prokurator przedstawił zatrzymanym łącznie 26 zarzutów obejmujących kierowanie i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej w skład której wchodzili także obywatele innego państwa, wręczanie i przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za naruszenie przepisów prawa oraz niedopełnianie obowiązków służbowych polegające na odstępowaniu od kontroli celno-skarbowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Nowi funkcjonariusze Służby Celnej złożyli ślubowanie (zdjęcia)

W toku wykonanych czynności zabezpieczono na poczet przyszłych kar gotówkę w walucie polskiej, w dolarach amerykańskich oraz w Euro w łącznej kwocie ponad 60 000 zł.

W zatrzymaniu brało udział blisko 40 funkcjonariuszy Biura Inspekcji Wewnętrznej Krajowej Administracji Skarbowej oraz funkcjonariuszy KWP w Białymstoku.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny