MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kontrole trzeźwości w Podlaskiem. Wyniki są zatrważające. Jednego dnia policjanci ujawnili aż 60 kierowców "pod wpływem"

Izabela Krzewska
Opracowanie:
To nie był trzeźwy poniedziałek na podlaskich drogach. Tylko jednego dnia policjanci zatrzymali 60 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 33-latek z Siemiatycz, który "wydmuchał" 3 promile.

4 lipca ponad 170 policjantów - głównie z drogówki - prowadziło wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców na drogach woj. podlaskiego. W sumie od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora funkcjonariusze przebadali blisko 7800 kierujących.

- Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol. Policjanci zatrzymali aż 60 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Wśród nich znalazło się 5 kierowców, którzy mieli zakaz prowadzenia pojazdów. 3 z nich wpadło w ręce białostockich policjantów, natomiast kolejni zostali zatrzymani w Suwałkach i Siemiatyczach - relacjonuje Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Czytaj też:

Niechlubnym rekordzistą okazał się 33-letni kierowca toyoty zatrzymany przez siemiatyckich policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Natomiast w ręce suwalskich policjantów wpadł 29-letni kierowca renault, który miał blisko promil alkoholu w organizmie. Podczas kontroli mężczyzna próbował wprowadzić policjantów w błąd i podał dane swojego brata. Wpadł, kiedy mundurowi w policyjnym systemie zobaczyli zdjęcie innego mężczyzny. Wtedy wszystko wyszło na jaw. Okazało się, że 29-latek był poszukiwany i miał trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do września tego roku. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, bo miał do odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo i 15 dni aresztu za kradzieże. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za złamanie sądowego zakazu - do 5 lat.

Zobacz także:

Elżbieta Zaborowska podkreśla, że odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który potrafi przewidywać sytuacje na drodze i nigdy nie wsiada za kierownicę, gdy wypije alkohol.

- Przypominamy, że zasada "Piłeś? Nie jedź!" jest zawsze aktualne - mówi funkcjonariuszka komendy wojewódzkiej.

W 2021 roku podlascy policjanci zatrzymali blisko 3400 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Przez pierwszych 6 miesięcy tego roku to już niemal 1530 kierujących.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zmiany w prawie o sprzedaży alkoholu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny