MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs na projekt muralu promującego Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA. Zgłoś swoje prace

Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Nawet brama wejściowa do białostockiej filii Akademii Teatralnej wygląda wyjątkowo
Nawet brama wejściowa do białostockiej filii Akademii Teatralnej wygląda wyjątkowo Marta Siergiej
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku zaprasza osoby projektujące murale i chcące wzbogacić przestrzeń miejską Białegostoku do wzięcia udziału w konkursie na projekt muralu promującego Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA. To niezła gratka dla wszystkich twórców.

Każdy, kto się zdecyduje może wysłać swój projekt. Organizatorzy czekają na nie do 10 czerwca 2024 roku. Zwycięzca lub zwyciężczyni konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3 000 zł.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie internetowej: https://atb.edu.pl/blog/2024/05/16/konkurs-na-mural-festiwalowy/

Wśród nich możemy wyczytać m.in., że przedmiotem konkursu jest projekt muralu promującego Międzynarodowy Festiwal Szkół
Lalkarskich LALKANIELALKA od ponad 20 lat organizowany przez Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filię w Białymstoku. Projekt powinien uwzględniać charakter przestrzeni i kontekst architektoniczny otoczenia, z którym ma tworzyć spójną i harmonijną całość, wzbogacając estetycznie przestrzeń miejską.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu Muralu, który zostanie zrealizowany na ścianie szczytowej budynku usługowego przy ul. Henryka Sienkiewicza 53/1 w Białymstoku.

Mural swoją treścią ma nawiązywać do festiwalu LALKANIELALKA, a jego koncepcja powinna uwzględniać także przypadający
w 2024 roku jubileusz 50-lecia Filii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Białymstoku, ze szczególnym uwzględnieniem jej założyciela – wybitnego artysty lalkarza prof. Krzysztofa Raua. Konkurs ma charakter otwarty, a udział w nim jest dobrowolny i bezpłatny. W razie pytań i wątpliwości dodatkowe informacje na temat Konkursu można uzyskać poprzez kontakt
na adres poczty elektronicznej [email protected]

11. Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA, którego organizatorami są Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku oraz Białostocki Teatr Lalek w partnerstwie z Polskim Ośrodkiem Lalkarski POLUNIMA, Białostockim Stowarzyszeniem Artystów Lalkarzy, Zarządem Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP, Polską Sekcją Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych AICT/IATC Klubu Krytyki Teatralnej SDRP odbędzie się w dniach 18-22 czerwca.

Festiwal organizowany jest dzięki wsparciu Finansowemu Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Miasta Białegostoku. Patronujemy wydarzeniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny