MKTG SR - pasek na kartach artykułów

BTL. IX Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich 2018 LALKANIELALKA. The Key Theatre - Kiedy wszystko było zielone (zdjęcia, wideo)

Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz
BTL. IX Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich 2018 LALKANIELALKA. The Key Theatre - Kiedy wszystko było zielone
BTL. IX Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich 2018 LALKANIELALKA. The Key Theatre - Kiedy wszystko było zielone Jerzy Doroszkiewicz
The Key Theatre z Izraela pokazał spektakl "Kiedy wszystko było zielone". Trwa IX Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich 2018 LALKANIELALKA.

Dwoje aktorów i cała scena wykonana z... papieru. The Key Theatre swoją scenografię i lalki zbudowali zbierając na ulicach Tel Awiwu walające się po śmietnikach książki. Przetworzyli je w lalki i scenografię przedstawienia "Kiedy wszystko było zielone".

The Key Theatre piszą: Przechadzając się po ulicach Tel Awiwu, patrząc na drzewa i jednocześnie znajdując porzucone stare książki (czekające aż ktoś weźmie je do domu), zrozumieliśmy, jak ogromna zależność zachodzi pomiędzy drzewami i książkami. Dlatego też, zamiast wyrzucać książki na śmietnik, zebraliśmy je – ponad 100 egzemplarzy – i przetworzyliśmy na scenografię, rekwizyty i lalki, tym samym dając im nowe życie. Nie było naszą intencją by unifikować znalezione wolumeny – w rezultacie druk w różnych językach widoczny jest we wszystkich elementach przedstawienia. Podczas tworzenia „Kiedy wszystko było zielone”, ocalone drzewa-książki pomagały nam odkrywać ruchome obrazy i metafory, które łączą na powrót te dwie rzeczywistości.

Stworzone z papieru lalki stolikowe nieco ograniczały możliwości animacji, pewnie swoją kruchością. Sama historia, wsparta prostą fortepianową muzyką była zrozumiała bez jednego słowa. Ekolodzy powinni zapraszać The Key Theatre na wszystkie swoje mitingi. Chociaż... drzewo, które karmi i chroni jednak zostaje ścięte. Za to Izraelczycy odtworzyli je z owych książek i co więcej, nadali mu życie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny