Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Komunikacja miejska. Niepełnosprawny musi mieć dokument albo płaci 100 proc.

(ak)
Jeśli ktoś musi czekać na odpowiednie orzeczenie lekarskie może udać się do Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności przy ul. Waryńskiego i wyrobić tzw. białą legitymację. Można także skorzystać z biletów dekadowych - proponuje Bogusław Prokop.
Jeśli ktoś musi czekać na odpowiednie orzeczenie lekarskie może udać się do Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności przy ul. Waryńskiego i wyrobić tzw. białą legitymację. Można także skorzystać z biletów dekadowych - proponuje Bogusław Prokop. Andrzej Zgiet
Komunikacja miejska: Ulgę trzeba udokumentować. Niepełnosprawni mogą wyrobić tzw. białą legitymację.

Od kilku lat mam orzeczenie lekarskie o niepełnosprawności i zgodnie z przepisami do końca marca korzystałem z ulgi w autobusach miejskich. Na ostatnich badaniach komisja lekarska orzekła, że mój stan zdrowia się nie poprawił i postanowiła przedłużyć mi status osoby niepełnosprawnej - mówi nasz Czytelnik Jerzy Dakowicz. - Moje orzeczenie było ważne do końca marca. Na nowe muszę poczekać około dwóch tygodni. W tym czasie jednak nie mogę jeździć na biletach ulgowych.

Osobom o umiarkowanym, lekkim stopniu niepełnosprawności (z tzw. II i III grupą inwalidzką) przysługuje 50-procentowa zniżka na korzystanie z usług Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Ustala się ją na podstawie dokumentu stwierdzającego umiarkowany lub lekki stopień niepełnosprawności.

- Kiedy chciałem zaktualizować kartę miejską z ulgą, odmówiono mi jej tłumacząc, że nie mam odpowiednich dokumentów. Na nic zdały się moje tłumaczenia, że jestem niepełnosprawny - żali się nasz Czytelnik. - W departamencie komunikacji miejskiej urzędnicy rozłożyli ręce i uznali, że w mojej sytuacji nic nie da się zrobić. Nie stać mnie na to, by jeździć na biletach normalnych.

Białystok przyjazny niepełnosprawnym, jeśli to udokumentują

Białystok tak się szczyci, że jest miastem przyjaznym osobom niepełnosprawnym.

Jednak osoby, które chcą korzystać z ulg pasażerskich, muszą prawo do nich odpowiednio udokumentować.

- Ulgi przysługują m.in. emerytom, uczniom i studentom na podstawie ważnej legitymacji. Osobom niepełnoprawnym kartę miejską z ulgą możemy wystawić na taki okres, jaki jest określony w orzeczeniu lekarskim - tłumaczy Bogusław Prokop, dyrektor Białostockiej Komunikacji Miejskiej. - Aby otrzymać taką kartę swoją niepełnoprawność trzeba udokumentować. Jeśli ktoś musi czekać na odpowiednie orzeczenie lekarskie może udać się do Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności przy ul. Waryńskiego i wyrobić tzw. białą legitymację. Można także skorzystać z biletów dekadowych.

Czytaj e-wydanie »

Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny