Klasa okręgowa. Orzeł Kolno i Turośnianka ze zwycięstwami. Sokół pokonał Spartę, a Rudnia - MKS Mielnik

Rudnia Zabłudów (czerwone stroje) na inaugurację pokonała MKS Mielnik 3:1
Rudnia Zabłudów (czerwone stroje) na inaugurację pokonała MKS Mielnik 3:1 Wojciech Wojtkielewicz
Lider i wicelider klasy okręgowej bez falstartu na inaugurację rundy wiosennej. Orzeł Kolno pokonał u siebie MKS Pogoń Łapy 2:1, a Turośnianka Turośń Kościelna wygrała na wyjeździe z LZS-em Krynki 4:1. Na najniższy stopień podium awansował Sokół 1946 Sokółka, po przepięknym golu w doliczonym czasie gry i zwycięstwie 1:0 ze Spartą Augustów.

LZS Krynki jesienią u siebie grał znakomicie i odniósł komplet siedmiu zwycięstw. Ze względu na remont boiska ekipa trenera Jana Łotysza w roli gospodarza gościła Turośniankę w Grabówce i skończyło się porażką. Goście bardzo szybko wyszli na prowadzenie, na początku drugiej połowy poprawili na 2:0, wygrywając ostatecznie 4:1.

Klasa okręgowa. Nowy piłkarz dał triumf Orłowi

Znacznie trudniejsza przeprawę miał lider z Kolna, gdyż Orzeł natrafił na zaskakująco mocny opór Pogoni. Do przerwy był remis 1:1, a wygraną gospodarzom dał celny strzał głową pozyskanego z ŁKS-u Łomża doświadczonego Brazylijczyka z polskim paszportem - Melao. Mimo porażki goście z Łap pozostawili po sobie korzystne wrażenie.

- Możemy być z siebie zadowoleni, szczególnie z pierwszej połowy. Trochę posypał nam się skład i w drugiej odsłonie zabrakło nam pary, a mimo to w 93. minucie mieliśmy piłkę meczową na remis. Szkoda, że się nie udało, ale trudno, jedziemy dalej - mówi trener Pogoni Łukasz Kul.

Po porażce Krynek stawką meczu Sokół 1946 Sokółka - Sparta Augustów był awans na trzecie miejsce w tabeli. Po zaciętej potyczce górą byli gospodarze, a ozdobą spotkania był kapitalny gol Dawida Tochwina, który w doliczonym czasie gry przymierzył lewą nogą w okienko bramki Sparty i dał swojej drużynie zwycięstwo 1:0.

Klasa okręgowa. Gra Rudni nie była dobra, ale liczy się zwycięstwo

Przeprowadzka na inne boisko nie zaszkodziła Rudni Zabłudów, która na stadionie "Mechaniaka" w Białymstoku wygrała 3:1 z MKS-em Mielnik.

- Cieszy zwycięstwo, ale z gry zarówno ja, jak i zespół nie jesteśmy zadowoleni. Ciężko budowało się nam akcje, mecz był szarpany - przyznaje trener Rudni Radosław Klepacki. - Po okresie przygotowawczym mamy sporo kontuzji i na pewno ma to wpływ na naszą postawę. Tym bardziej liczy się to, że zdobyliśmy komplet punktów na inaugurację - dodaje.

WYNIKI 16. KOLEJKI

• Pomorzanka Sejny - GKS Stawiski 7:4 (5:2). Bramki: 1:0 - Bil (10), 2:0 - Mickiewicz (17), 3:0 - Ołów (21), 4:0 - Bil (23), 4:1 - Laskowski (32), 5:1 - Szydłowski (41), 5:2 - Choiński (43), 5:3 - Choiński (69), 6:3 - Bil (78), 7:3 - Szydłowski (89), 7:4 - Kamiński (90).
  • Rudnia Zabłudów - MKS Mielnik 3:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Bańkowski (26), 2:0 - Pomichter (46), 2:1 - Michajłow (73-samobójcza), 3:1 - Giesko (84).
  • Piast Białystok - Puszcza Hajnówka 3:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Cichoń (47), 1:1 - Gąsowski (64), 2:1 - Percin (74), 3:1 - Szot (85).
  • Konar-Kora Korycin - Pionier Brańsk 0:8 (0:2). Bramki: 0:1 - K. Kosiński (23), 0:2 - Karowski (39), 0:3 - Chrost (57), 0:4 - A. Kosiński (59), 0:5 - Płoński (67), 0:6 - Zimnoch (75), 0:7 - Chrost (83), 0:8 - Michalski (90).
  • LZS Krynki - Turośnianka Turośń Kościelna 1:4 (0:1). Bramki: 0:1 - Kondracki (3), 0:2 - Małaszewski (49), 0:3 - Niegowski (71), 1:3 - Stefanowicz (84), 1:4 - Łuczak (90).
  • Orzeł Kolno - MKS Pogoń Łapy 2:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Zadroga (33), 1:1 - Hryniuk (37-karny), 2:1 - Melao (52).
  • Sokół 1946 Sokółka - Sparta Augustów 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Tochwin (90).
  • GKS Gródek - Biebrza Goniądz 2:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Harasimowicz (52), 1:1 - Dąbrowski (86), 2:1 - Owerczuk (90).