MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kantyczka 2017. Bielszczanka z główną nagrodą [ZDJĘCIA]

Krzysztof Jankowski
Jurorzy festiwalu postanowili w tym roku przyznać cztery Złote Fleciki w trzech kategoriach wiekowych.
Jurorzy festiwalu postanowili w tym roku przyznać cztery Złote Fleciki w trzech kategoriach wiekowych. Krzysztof Jankowski
Bielszczanka Karolina Porzezińska wyśpiewała główną nagrodę w dorosłej kategorii wiekowej, podczas tegorocznej Kantyczki. Złote Fleciki trafiły też do: Łukowa, Pruszyna i Suwałk.

Ogólnopolski Festiwal Kolędy i Pastorałki Współczesnej „Kantyczka 2017” odbył się już po raz osiemnasty pod patronatem Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski. Gdy w roku 2000 tworzyła go instruktorka Bielskiego Domu Kultury Justyna Porzezińska, to jedną z laureatek pierwszej edycji była Nika Lubowicz z Zakopanego. Teraz pani Nika jest uznaną wokalistką jazzową oraz trenerem wokalnym i pojawiła się w Bielsku Podlaskim w roli przewodniczącej jury.

- Pamiętam, jak do Bielska na Kantyczkę przywiózł mnie z Zakopanego mój tata. I jak cieszyłam się ze zdobytego tu Złotego Flecika. Dziś wracam na ten festiwal z wielkim sentymentem – mówiła Nika Lubowicz-Zając, przewodnicząca jury tegorocznej Kantyczki.

Jurorzy festiwalu postanowili w tym roku przyznać cztery Złote Fleciki w trzech kategoriach wiekowych. Wśród dzieci do lat 11 najwyższą nagrodę otrzymała Maja Kałęka ze Studia Piosenki „Beciaki” w Suwałkach. Wysoki poziom w kategorii 12-15 lat zaowocował dwiema statuetkami dla: Julii Stolarczyk z Łukowa i Olgi Jagiełło z Pruszyna, które pomimo młodego wieku imponowały dobrze wyszkolonymi głosami. W dorosłej kategorii gromadzącej wokalistów od 16 lat wzwyż jury doceniło bielszczankę Karolinę Porzezińską, która już wcześniej zdobywała laury na Kantyczce, a startuje na tym festiwalu od jego drugiej edycji.

Nagrody i wyróżnienia najlepszym wokalistom wręczał Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski w towarzystwie Dyrektor Bielskiego Domu Kultury Małgorzaty Bil-Jaruzelskiej i przewodniczącej jury. Na zakończenie gali Nika Lubowicz-Zając dała minirecital i zaśpiewała jeden ze swoich utworów bożonarodzeniowych w towarzystwie młodych uczestników festiwalu.

Nagrody i wyróżnienia Kantyczki 2017

Kategoria do 11 lat
Złot Flecik – Maja Kałęka (Suwałki); Srebrny Flecik: Maya Zyskowska (Grajewo) i Julia Płocharczyk (Świętajno); Brązowy Flecik – Nikola Wądłowska (Białystok); wyróżnienia: Nela Zawadzka (Węgrów), Zuzanna Bochman (Łuków), Marta Wardak (Łuków), Weronika Wierzchowska (Łuków), Mikołaj Gajowy (Łuków), Justyna Jaroszewicz (Bielsk Podlaski) i Laura Kamińska (Bielsk Podlaski).

Kategoria 12-15 lat
Złot Flecik: Julia Stolarczyk (Łuków) i Olga Jagieło (Pruszyn); Brązowy Flecik – Agata Daniłowicz (Wasilków); wyróżnienia: Julia Borowik (Białystok), Maja Markowska (Białystok), Żaneta Okuła (Tykocin), Łukasz Kamiński (Kruszewo-Brodowo).

Kategoria od 16 lat
Złoty Flecik – Karolina Porzezińska (Bielsk Podlaski); Srebrny Flecik – Aleksandra Hulak (Janów Lubelski), Brązowy Flecik – Julia Kuzyka (Białystok); wyróżnienia: Weronika Zapolnik (Białystok), Emilia Szulc (Bielsk Podlaski), Magdalena Tworkowska (Bielsk Podlaski), Bartosz Oszczędłowski (Białystok).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny