IV liga piłkarska: Hetman Białystok pokonał KS Michałowo 1:0 (zdjęcia)

(ted)
Hetman Białystok jest coraz bliżej awansu do III ligi
Hetman Białystok jest coraz bliżej awansu do III ligi Fot. Wojciech Oksztol
Po zwycięstwie z Michałowem Hetman Białystok powiększył przewagę nad grupą pościgową, a Tur Bielsk Podlaski i Gryf Gródek niespodziewanie straciły punkty z niżej notowanymi rywalami.

Hetman Białystok coraz pewniej zmierza do III ligi. Podopieczni Mirosława Mojsiuszki pokonali na własnym boisku KS Michałowo 1:0.

- Oba zespoły stworzyły niezłe i żywe widowisko, ale przewaga była po naszej stronie - mówi trener białostoczan.

Gospodarze zdobyli bramkę z rzutu karnego, podyktowanego tuż po przerwie za faul na Łukaszu Suchowolcu. Skutecznym egzekutorem okazał się Łukasz Kozłowski.

- Rywale zagrozili nam tylko raz, w drugiej minucie spotkania po rzucie rożnym - dodaje Mojsiuszko.

To nie jest niespodzianka

Punkty pogubiły inne drużyny z czołówki - Gryf Gródek i Tur Bielsk Podlaski. Pierwsi tylko zremisowali bezbramkowo ze Zniczem Suraż, a drudzy przegrali z Hetmanem Tykocin 1:4.

- Nie nazwałbym tego niespodzianką, bo zwycięstwo z Turem było czwartym z rzędu - tłumaczy Sławomir Pogorzelski, prezes klubu z Tykocina.

Nie ma się czym pochwalić

Bardziej regularny jest Piast Białystok, ale podopieczni Jacka Bayera notują passę odwrotną, bo porażka 2:4 z Wissą Szczuczyn była piątą z kolei.

- Popełniamy katastrofalne błędy, które kończą się golami dla przeciwników - grzmi Bayer.

Białostoczanie przegrywali 0:4, ale od kompromitacji uchronili swój zespół Piotr Zdzichowicz i Marcin Czeremcha, którzy w ostatnich minutach zmniejszyli rozmiary porażki.

Wyniki 26. kolejki
Korona Dobrzyniewo - Puszcza Hajnówka 1:3 (1:0). Bramki: 1:0 - Dudziński (38), 1:1 - Kicel (61), 1:2 - Szymański (67-samobójcza), 1:3 - Juszczyński (86).
Hetman Białystok - KS Michałowo 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Kozłowski (47-karny).
Pomorzanka Sejny - Promień Mońki 1:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Bagiński (48), 0:2 - Rybołowicz (63), 1:2 - Falana (88).

Piast Białystok - Wissa Szczuczyn 2:4 (0:3). Bramki: 0:1 - Świderski (14), 0:2 - Świderski (17-karny), 0:3 - Marcinkiewicz (45), 0:4 - Świderski (50-karny), 1:4 - Zdzichowicz (80), 2:4 - Czeremcha (83).

Hetman Tykocin - Tur Bielsk Podlaski 4:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Jakubowski (3), 1:1 - A. Pogorzelski (50), 2:1 - Gryszkiewicz (70), 3:1 - Maliszewski (74), 4:1 - Litwińczuk (77).

Dąb Dąbrowa Białostocka - Iskra Narew 4:4 (3:3). Bramki: 1:0 - Kiljańczyk (3), 1:1 - Kucharski (15), 2:1 - Kiljańczyk (23), 3:1 - Jabłoński (38-karny), 3:2 - Kidrycki (44-karny), 3:3 - Rakowski (45), 4:3 - Łabieński (67), 4:4 - Rakowski (88).
Skra Wizna - Kolejarz Czeremcha 4:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Antczak (11), 2:0 - Stanisławski (57), 3:0 - Antczak (63), 4:0 - Stanisławski (71).
Znicz Suraż - Gryf Gródek 0:0.

Program 27. kolejki
30-31 maja: Pomorzanka - Znicz, Promień - Piast, Wissa - Hetman B., Michałowo - Hetman T., Tur - Dąb, Iskra - Korona, Puszcza - Skra, Kolejarz - Gryf.