III liga piłkarska: Tur Bielsk Podlaski - Pogoń Łapy 0:1 (zdjęcia)

Radość piłkarzy Pogoni Łapy po strzeleniu gola decydującego o wyjazdowym zwycięstwie z Turem Bielsk Podlaski Fot. Anatol Chomicz
Pogoń Łapy wygrała bardzo ważne spotkanie z Turem Bielsk Podlaski 1:0 i zwiększyła przewagę nad zagrożoną strefą.

Nie zwalnia tempa liderujący Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA. Podopieczni Mirosława Dymka zdobyli twierdzę Olecko, wygrywając z niepokonanymi w tym sezonie na własnym boisku Czarnymi 1:0.

- Porażka u siebie musiała kiedyś nastąpić. Myślę, że na nią nie zasłużyliśmy, bo byliśmy zespołem równorzędnym. Remis byłby odzwierciedleniem tego, co działo się na boisku - komentuje Karol Sobczak, trener Czarnych.

Goście wykorzystali ostatnią okazję

Podobnym wynikiem zakończył się mecz Pogoni Łapy, która zwyciężyła na wyjeździe Tura Bielsk Podlaski. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 90. minucie Łukasz Czarnowski.

- Powinniśmy wygrać różnicą trzech, czterech bramek, bo stworzyliśmy wiele okazji, lecz wykorzystaliśmy tylko tę ostatnią - mówi Witold Mroziewski, trener Pogoni.

W innej derbowej potyczce obyło się bez goli. Warmia Grajewo mimo kilku znakomitych sytuacji nie potrafiła złamać defensywy Orła Kolno i skończyło się wynikiem 0:0.

Pozostał niedosyt

Wiele wskazywało, że podobnym rezultatem zakończy się mecz Olimpii Zambrów z Motorem Lubawa. Na szczęście w 81. minucie drogę do bramki gości znalazł Wojciech Kowalczyk.

Tuż przed końcem punkt uratował także MKS Mielnik, który po emocjonującym meczu zremisował z Mrągowią Mrągowo 2:2. Gola na wagę remisu strzelił z rzutu karnego w 87. minucie Wojciech Kopytnik.

- Przed meczem wziąłbym ten wynik w ciemno, natomiast po spotkaniu mam spory niedosyt - mówi Radosław Kondraciuk, trener Mielnika.

Ekipa znad Buga wygrywała 1:0 po golu Łukasza Pawluczuka. Przed przerwą goście doprowadzili do remisu, wyszli na prowadzenie, a nawet byli blisko zdobycia kolejnych bramek.

- W drugiej połowie zagraliśmy najlepszy mecz, odkąd objąłem zespół. Szkoda, że nie wygraliśmy, bo wciąż bardzo potrzebujemy punktów - dodaje Kondraciuk.
Bolesnej porażki doznali piłkarze Promienia Mońki, którzy ulegli u siebie 1:3 Concordii Elbląg.

Wyniki 22. kolejki

Czarni Olecko - Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Toczydłowski (62).
Warmia Grajewo - Orzeł Kolno 0:0.
Tur Bielsk Podlaski - Pogoń Łapy 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Czarnowski (90).
Olimpia Zambrów - Motor Lubawa 1:0 (0:0). Bramka. 1:0 - Kowalczyk (81).
Promień Mońki - Concordia Elbląg 1:3 (0:3). Bramki: 0:1 - Graczyk (4), 0:2 - Gryka (8), 0:3 - Zielonka (20), 1:3 - Rybołowicz (90).
MKS Mielnik - Mrągowia Mrągowo 2:2 (1:2). Bramki: 1:0 - Ł. Pawluczuk (13), 1:1 - Kuśnierz (26), 1:2 - Strzelec (35), 2:2 - Kopytnik (87-karny).
Vęgoria Węgorzewo - Start Działdowo 1:0, Mazur Ełk - Huragan Morąg 2:4.