II liga koszykarzy. Wpadka Żubrów z Isetią Białołęka. Tur wygrywa z Ochotą

W meczu u siebie Żubry pokonały Isetię 98:67. Na wyjeździe przegrali 76:91
W meczu u siebie Żubry pokonały Isetię 98:67. Na wyjeździe przegrali 76:91 Wojciech Wojtkielewicz
Nie był to dzień koszykarzy Enea Żubry Chorten Białystok. Podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego doznali trzeciej porażki w sezonie przegrywając na wyjeździe z Isetią Białołęka Warszawa 76:91. Z tarczą wrócili z Warszawy koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski, którzy pokonali Ochotę 91:80.

Mecz Żubrów z Isetią był bardzo wyrównany. Po pierwszej połowie faworyci z Białegostoku prowadzili 48:43. W trzeciej kwarcie góra była Isetia Białołęka, która wyszła na prowadzenie 56:54. Podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego szybko odpowiedzieli siedmioma punktami z rzędu i po trójce Huberta Wyszkowskiego znowu wygrywali 61:56. Po nerwowej końcówce Isetia przystąpiła do czwartej kwarty prowadząc 65:64.

Mecz rozstrzygnął się na początku czwartej kwarty. W pierwszych trzech minutach Isetia zdobyła 11 punktów z rzędu przy żadnej odpowiedzi ze strony Żubrów - 76:64. Białostoczanie fatalnie pudłowali, nawet spod kosza, a gospodarze wykorzystywali luki w obronie Żubrów. Strzelecką niemoc przełamał trójką Karol Obarek - 76:67. Niestety, białostoczanie nie byli w stanie już dogonić rywali, którzy zasłużenie wygrali 91:76.

W lepszych nastrojach wracali z Warszawy koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski, którzy pokonali Ochotę 91:80.

Isetia Białołęka Warszawa - Enea Żubry Chorten Białystok 91:76 (19:22, 24:26, 22:16, 26:12).
Enea Żubry Chorten: Paweł Śpica 8, Maciej Bębeniec 10, Karol Obarek 25, Krystian Tyszka 8, Arkadiusz Zabielski 8, Hubert Wyszkowski 11, Maurycy Kłos, Tomasz Deja, Mikołaj Styczeń 6.

MKS Ochota Warszawa - Tur Basket Bielsk Podlaski 80:91 (22:24, 21:30, 16:18, 21:19).
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak 9, Aaron Weres 12, Wojciech Jakubiak 10, Piotr Bobka 6, Łukasz Kuczyński 14, Jakub Grigoruk 10, Wojciech Wasiluk, Jan Lipski, Pavlo Bondarenko 5, Patryk Milewski 6, Marcin Marczuk 6, Mariusz Rapucha 13.