Górnik Zabrze - Jagiellonia 3:0 na żywo. Zakończyć rok zwycięstwem

(mark)
Wojciech Wojtkielewicz
Mecz wyjazdowy Jagiellonii Białystok z Górnikiem Zabrze zakończył sezon PKO Ekstraklasy w 2019 roku. Białostoczanie przegrali 0:3, nie wykorzystując dwa rzuty karne. Po raz kolejny katem Jagiellonii okazał się Angulo, który strzelił dwie bramki.

90 + 3 min.: Koniec meczu. Żegnamu 2019 rok porażką 0:3

90 + 1 min. Angulo sam na sam...... i pudłuje

90 min.: Sędzia dolicza 3 minuty.

86 min.: Angulo katem Jagiellonii. Jest 3:0 dla Górnika.

84 min.: Kadlec otrzymuje żółtą kartkę, To drugi żółty kartonik i gramy w dziesiątkę.

82 min.: Za Camarę wchodzi Toporkiewicz.

79 min.: Runje w dobrej sytuacji pudłuje. Zmiana w Górniku. Za Zapolnika Manneh

78 min. Matras otrzymuje żółtą kartkę.

71 min.: Wchodzi Savković za Prikryla.

70 min. Zmiana w Górniku. Matras za Wolsztyńskiego.

69 min.: Romanczuk strzela w środek bramki, broni Chudy!

67 min.: Faul na Camarze w jedenastce. Drugi karny dla Jagiellonii!!!

65 min. Żółta kartka dla Kadleca.

65 min.: To powinien być gol. Z najbliższej odległości Camara strzela, ale Chudy instynktownie broni ręką, piłka trafia jeszcze w poprzeczkę.

62 min.: Żółta kartka dla Zapolnika za faul na Camarze.

59 min.: Atak Górnika. Obrońcy Jagiellonii powstrzymują Angulo, ale piłka trafia dla Jimeneza, który z ostrego kąta pakuje piłkę do siatki Jagiellonii. 2:0 dla Górnika.

57 min.: Camara w dobrej sytuacji strzela po ziemi. Chudy broni na rzut rożny.

56 min.: Zmiana w Górniku. Za Bainovica wchodzi Daniel Ściślak.

53 min.: Faul Na Camarze. Żółta kartka Sekulić.

48 min.: Żółta kartka dla Prikryla.

47 min.: Prikryl w polu karnym, strzela, broni bramkarz Górnika.

46 min.: W Jagiellonii zmiana. Za Bartosza Kwietnia wchodzi Ivan Runje.

45 + 3 min.: Sędzia kończy pierwszą połowę.

45 min.: Sędzia dolicza trzy minuty.

45 min.: Strzela Angulo Sandomierski świetnie zbija piłkę na róg.

41 min. Imaz strzela, broni Chudy.

33 min.: Camara strzela broni Chudy, mamy rzut rożny.

31 min.: Prostopadła piłka do Jimeneza i obok. Uff.

28 min.: Po rzucie rożnym Matuszek strzela głową. Piłka przechodzi obok słupka bramki Jagiellonii.

22 min.: Imaz strzela karnego obok bramki.....

19 min.: Wiśniewski fauluje Bidę i sędzia wskazuje na 11 metr. Karny dla Jagiellonii. Mamy jednak VAR. Jest karny!

17 min.: Jimenez z bliska oddaje strzał, broni Sandomierski.

15 min.: Poprzeczka ratuje Górnika. Po strzale Kadleca, piłka odbija się od nogi obrońcy Górnika i trafia w poprzeczkę.

10 min.: Żółta kartka dla Kwietnia (6 żółty kartonik), Rzut wolny. Bainović strzela nad poprzeczką bramki Jagiellonii.

8 min.: Strzelał Romanczuk, broni Chudy.

4 min.: Gol dla Górnika. Jimenez wyprzedził obrońców, strzelił w słupek, Arsenić próbował wybić piłkę z bramki, ale trafił pod nogi Angulo, który strzelił gola.

2 min.: Z dystansu strzela Camara. Broni Chudy.

1 min.: Zaczął Górnik.

Temperatura powietrza plus 7 stopni Celsjusza, pada deszcz. Górnik zagra na biało, Jagiellonia w żółto-czerwonych strojach.

GÓRNIK ZABRZE - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 3:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Angulo 4, 2:0 Jimenez 59, 3:0 Angulo 86

Czerwona kartka: Kadlec (84, za drugą zółtą kartkę)
Żółte kartki: Sekulić, Zapolnik, Matras (Górnik): Kwiecień, Prikryl, Kadlec, Pospisil (Jagiellonia)

GÓRNIK: Chudy - Sekulic, Wiśniewski, Bochniewicz, Janza - Zapolnik (79 Manneh), Matuszek, Bainovic (56. Ściślak), Jimenez - Wolsztyński (70. Matras)- Angulo.

JAGIELLONIA: Sandomierski - Kadlec, Arsenić, Kwiecień (46. Runje), Guilherme - Pospisil, Romanczuk, Prikryl (71. Savković), Camara (82. Toporkiewicz) - Imaz - Bida

Sędziuje: Bartosz Frankowski (Toruń)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani