Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Garbacik, Kuryłowicz i Sobolewski dostali Złote Klucze (foto i wideo)

(dor)
fot. Jerzy Doroszkiewicz
Taniec, architektura i pomoc najciężej chorym dzieciom - jakże różne zajęcia, ale wszystkie pełne pasji i oddania. Dlatego Złote Klucze powędrowały do osób, które poświęcają się swoim pomysłom na życie i pracę bez reszty.

[galeria_glowna]

- To moja pierwsza nagroda indywidualna - cieszyła się Karolina Garbacik. Bo do tej pory dostawała nagrody za kierowanie zespołami tanecznymi albo odbierała je razem z nimi. Teraz ma wreszcie swoją. I to jaką! Zaprojektowaną w tym roku na nowo statuetkę Złotych Kluczy Kuriera Porannego. Garbacik to choreograf, tancerka, pedagog tańca, która od dekady jest kierownikiem artystycznym i instruktorem wielokrotnie nagradzanych zespołów: Teatru Tańca Projekt, Grupy Przejściowej, Koloru oraz Progresu. Za swoje choreografie i spektakle zdobyła już ponad 30 nagród podczas festiwali i przeglądów tanecznych i teatralnych, m.in. Tyskich Spotkań Teatralnych, Ogólnopolskich Konfrontacji Tańca Współczesnego, Dziecięcego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Od 2004 instruktorka i choreograf dziecięco-młodzieżowej formacji tanecznej Kolor, który w ostatnich latach dwukrotnie otrzymał tytuł wicemistrza Polski w tańcu hip-hop. Jest twórcą Prezentacji i Warsztatów Tanecznych "Kalejdoskop" od 2001 roku, wykładowcą przedmiotów taniec, styl i gest na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, współorganizatorką Hip-Hop Groove Festival w Białymstoku. Założyła również Studio Działań Kreatywnych DanceOFFnia w Białymstoku.

Garbacik, Kuryłowicz i Sobolewski dostali Złote Klucze (foto i wideo)

Tadeusz Kuryłowicz odebrał nagrodę w imieniu syna - Macieja

- Galeria Alfa wspaniale rozsławia Białystok w świecie - mówił Tadeusz Kuryłowicz, ojciec pochodzącego z Białegostoku architekta Macieja Kuryłowicza. To on w twórczy sposób połączył zabytkowe mury fabryki Bekera. Za ten projekt otrzymał otrzymał prestiżową nagrodę C&J Award za najlepsze centrum handlowe w Europie Środkowej. Nagroda jest przyznawana przez międzynarodowych ekspertów z branży deweloperskiej.

Maciej Kuryłowicz powiedział wcześniej Porannemu, że mieszkańcy Białegostoku potrzebują uporządkowania przestrzeni i pewnego świadectwa architektury, którym można pochwalić się przed innymi miastami.

Ale zupełnie wyjątkowe emocje popłynęły ze sceny Teatru Dramatycznego na koniec. Arnold Sobolewski cały czas pomaga dzieciom chorym na nowotwór i ich rodzicom. Za darmo od lat działa w stowarzyszeniu, a obecnie fundacji "Pomóż im" na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi.

Z determinacją walczy też o to, aby w Białymstoku powstało hospicjum domowe dla najmłodszych. Tak, aby nieuleczalnie chore dzieci nie musiały swych ostatnich dni spędzać w szpitalu. Tylko w domu, z najbliższymi. I z fachową opieką lekarzy, rehabilitantów, pielęgniarek...Wzruszenie odebrało mu niemal głos. Ale publiczność nagrodziła go chyba największymi oklaskami.

- Nie przypuszczałem, że spośród tak znanych osób kapituła wybierze właśnie mnie - mówił Sobolewski. I przypomniał , że to nagroda dla całej fundacji. A jakie ma marzenie? Żeby wreszcie ruszyło hospicjum dla dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny