"Emerytura bez podatku". PSL zbiera podpisy pod obywatelskim...

  "Emerytura bez podatku". PSL zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy. Najniższa emerytura: 1000 zł (zdjęcia)

  jch

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Podlaski PSL zaingurował w sobotę akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Emerytura bez podatku".
  "Emerytura bez podatku". Podlaski PSL zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy. Najniższa emerytura w Polsce: 1000 zł
  1/17
  przejdź do galerii

  "Emerytura bez podatku". Podlaski PSL zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy. Najniższa emerytura w Polsce: 1000 zł ©jch

  PSL zaczęło zbierać w naszym regionie podpisy pod projektem ustawy zwalniającej emerytów i rencistów ze składki zdrowotnej i podatku dochodowego. Gdyby ustawa weszła w życie, najniższa emerytura wynosiłaby w Polsce 1000 zł.

  Zobacz galerię

  - Chcemy zebrać minimum 100 tys. podpisów, ale zakładamy że będziemy liczyć te podpisy w milionach i uda nam się zebrać podpisy, stanąć ponad podziałami partyjnymi, ponad podziałami wiekowymi - mówił w sobotę Stefan Krajewski, szef podlaskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego - Tu nie powinno być też grup zawodowych, które będą przeciwne, czy nie będą chciały poprzeć tej inicjatywy; dlatego że każdy kto pracuje całe życie odprowadza podatki. Nie może jeszcze raz płacić tych podatków otrzymując emeryturę,

  Jak wynika z wyliczeń PSL, osoby, które obecnie otrzymują emeryturę w wysokości 854 złotych, po zmianie przepisów dostaną 1000 złotych, a senior pobierający 1661 złotych świadczenia, otrzyma 2000 złotych.

  Na konferencji zorganizowanej przez PSL byli również obecni przedstawiciele Krajowej Partii Emerytów i Rencistów oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

  Emerytury wypłacane w województwie podlaskim. Na miesiąc: 42 grosze albo 14,5 tys. złotych

  - Ludzie, którzy całe życie uczciwie pracowali otrzymują teraz niskie emerytury zasługują na to, żeby ich życie choć w drobnym stopniu było lepsze, łatwiejsze i lżejsze - mówił Arkadiusz Waszkiewicz z SLD. - Zdajemy sobie sprawę, że będzie to niełatwe działanie zbierając te podpisy, chociażby 100 tys. chociaż wierzymy, że będzie ich znacznie więcej. Popieramy PSL działanie, które ma na celu przywrócić emerytalną godność ludzką i elementarną godność emerytów i rencistów.

  W marcu PSL złożyło w Sejmie projekt ustawy, na mocy której emeryci i renciści otrzymywaliby kwoty brutto otrzymywanych świadczeń. Jednak projekt głosami PiS został odrzucony już w pierwszym czytaniu. Teraz PSL partia wraca do pomysłu, w Sejmie ma zostać złożony projekt obywatelski. Żeby tak się stało musi go poprzeć 100 tys. osób.

  - Wychodzimy z taką inicjatywą nie tylko w lokalach, nie tylko w miejscach gdzie będą do nas osoby musiały przyjść, ale będziemy wychodzić do społeczeństwa i informować o tych głównych założeniach i prosić o wsparcie - wyjaśnił Krajewski.

  Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku przeciętna wielkość emerytury w Polsce wyniosła 2.131 złotych. Podlaskie znalazło się na drugim miejscu od końca ze świadczeniem rzędu 1.919 złotych.

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka