Cmentarze Białystok - dojazd, autobusy. Sklepy, apteki, galerie handlowe 1 listopada na Wszystkich Świętych

Redakcja
Cmentarze Białystok - dojazd 1 listopada na Wszystkich Świętych.
Cmentarze Białystok - dojazd 1 listopada na Wszystkich Świętych.
Tradycyjnie na początku listopada zmienia się ruch przy białostockich cmentarzach. Tam będzie można dojechać autobusami siedmiu linii specjalnych. Policja zapowiada także wzmożone kontrole kierowców w ramach akcji "Znicz". W tym dniu nie pracuje także większość sklepów.

Ruch przy cmentarzach

Od czwartku do niedzieli w rejonie nekropolii zmieni się organizacja ruchu. Niektóre ulice w tym czasie będą jednokierunkowe, przybędzie zakazów skrętu, zakazów ruchu, ale też parkingów.

Wprowadzone będą pasy ruchu dla autobusów na ulicach: Raginisa (za ulicą Ustronną do Kolbego), Kolbego, Wysockiego (od galerii handlowej do ul. Wasilkowskiej), Wasilkowskiej (od Wysockiego do skrzyżowania z Andersa i 27 Lipca).

Ruch jednokierunkowy będzie na ulicach: Raginisa (od Wysockiego do Kolbego), Kolbego (od Raginisa do Wysockiego) Zgoda, Krzyżowa, Łącznikowa (kierunek od Wysockiego do Raginisa), Wysockiego (od Kolbego do Raginisa). Możliwe będzie poruszanie się w kierunku centrum prawą częścią jezdni. Skręt w lewo z ulicy Wysockiego w Raginisa odbywać się będzie z lewej części jezdni Wysockiego.

Zakaz zatrzymywania się będzie na ulicach: Raginisa (od Wysockiego do Kasprzaka) po obu stronach ulicy, Wysockiego (od Raginisa do Kolbego) po obu stronach, Kolbego (od Raginisa do Wysockiego) po obu stronach, Zgoda, Krzyżowa, Łącznikowa (od Wysockiego do Raginisa) po lewych stronach ulic, Antoniuk Fabryczny (od Kasztanowej do Berlinga) po obu stronach ulicy oraz od Berlinga do Zagórnej, Berlinga (od Antoniuk Fabryczny do św. Kazimierza) po obu stronach ulicy, Suchowolca (od Plażowej do Ordynackiej) po obu stronach, Plażowa na wysokości cmentarza prawosławnego po obu stronach ulicy.

Zakazy skrętu na ulicach: skrzyżowanie ulicy Piastowskiej i Raginisa - zakaz skrętu w lewo w Raginisa z kierunku ulicy 27 Lipca; zakaz skrętu w prawo w Raginisa z kierunku ul. Wysockiego; podróżując od strony Supraśla możliwa będzie jazda w prawo lub w lewo. Wasilkowska w kierunku Wasilkowa - zakaz skrętu w lewo w Traugutta i Błękitną, Wysockiego - kierunek do centrum - zakaz skrętu w lewo w Kolbego, zakaz skrętu w prawo w Karpowicza, Gaskiewicza, Błękitną, Kolbego - zakaz skrętu w prawo w Staffa i Hubala.Dojazd do parkingu przy ulicy Błękitnej będzie możliwy od Andersa.

W tych dniach obowiązywać będzie zakaz ruchu w obu kierunkach na ul. Boboli od ul. Bacieczki. Zakaz nie będzie dotyczył komunikacji miejskiej, osób niepełnosprawnych, TAXI na kopertach, mieszkańców przyległych posesji 104-114, NZOZ, przedszkoli.

Miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych będą na parkingach:

przy cmentarzu na Raginisa,
na ul. Wysockiego (rejon cmentarza prawosławnego) najbliższe miejsca przy wejściu na teren cmentarza,
przy Cmentarzu Miejskim przy ul. Wysockiego (skrzyżowanie Wysockiego - ulica dojazdowa na wysokości Kolbego),
przy ul. Plażowej,
przy ul. Konstytucji 3-go Maja (najbliższe miejsca od ul. Antoniuk Fabryczny).
przy ulicy Piastowskiej (przy cmentarzu Farnym).

Zalecane parkingi w rejonie cmentarzy:

Cmentarz Miejski (przy ul. Wysockiego) - parkingi ogólnodostępne przy kościele św. M. Kolbego. Dojazd z centrum od ul. Kolbego (kierunek od Raginisa). Parking przy Cmentarzu Miejskim.

Cmentarz prawosławny (przy ul. Wysockiego) - parking ogólnodostępny przy ul. Błękitnej (dojazd wyłącznie od strony ul. Andersa), parking ogólnodostępny przyuliczny na wysokości cmentarza oraz na ulicach Zgody, Krzyżowej, Łącznikowej po prawych stronach jezdni (dojazd od Wysockiego).

Cmentarz św. Rocha (przy ul. Konstytucji 3-go Maja) - parkingi ogólnodostępne przy ul. Konstytucji 3-go Maja.

Cmentarz katolicki (przy ul. Suchowolca) i cmentarz prawosławny (przy ul. Plażowej) - parkingi ogólnodostępne przy Suchowolca; udostępniona też będzie zatoka za cmentarzem katolickim w kierunku Zabłudowa i ul. Plażowej.

Dodatkowo na ul. Wysockiego w rejonie Cmentarza Miejskiego wprowadzone będą zmiany:

przejście dla pieszych ze wzbudzaną sygnalizacją świetlną zostanie zamknięte, a ruch pieszy skierowany na przejście przez ul. Kolbego; przystanek komunikacji miejskiej (kierunek do Wasilkowa) zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Kolbego.

Komunikacja

Podczas najbliższego długiego weekendu autobusy komunikacji miejskiej będą kursować:

1 listopada wg. rozkładu świątecznego. W tym dniu wybrane kursy linii 2 przedłużone będą do cmentarzy w Dojlidach i linii 20 przedłużone do cmentarza na Leśnej Dolinie.

2 listopada wg. rozkładu roboczego, 3 listopada wg. rozkładu sobotniego,

4 listopada wg. rozkładu świątecznego. W tych dniach trasy linii 2 i 20 będą przedłużone do cmentarzy w Dojlidach i na Leśnej Dolinie oraz uruchomione zostaną dodatkowo dwie linie specjalne 31 i 32, które będą kursować w godz. 8.30-18. Większość kursów obsługiwanych będzie przez autobusy przegubowe.

W związku ze zmianą organizacji ruchu:

autobusy linii 3 w kierunku do centrum będą kursować ulicami: Niemeńska, Raginisa, Piastowska, Wysockiego, Wasilkowska i dalej bez zmian;

autobusy linii 9 i 100 w kierunku Wasilkowa będą kursować ulicami: Sienkiewicza, Wasilkowska, Raginisa, Kolbego, Wysockiego i dalej bez zmian.

Będzie dodatkowych siedem linii specjalnych, które będą kursować w godz. 8.30-18:
linia C31 - Rynek Kościuszki, Sienkiewicza, Wasilkowska, Raginisa, Cmentarz Farny, Raginisa/Trawiasta;

linia C32 - os. Dziesięciny, Berlinga, Antoniuk Fabryczny, cm. św. Rocha, Antoniukowska, Dąbrowskiego, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Wasilkowska, Raginisa, cm. Farny;
linia C33 - dworzec PKS, Wyszyńskiego, Kaczorowskiego, Legionowa, Pałacowa, Słonimska, Mieszka I, Piastowska, cm. Farny;

linia C34 - Sikorskiego/Witosa, Wrocławska, Zielonogórska, Hetmańska, Popiełuszki, Kopernika, Zwierzyniecka, Miłosza, Piastowska, cm. Farny;

linia C35 - Starosielce/PKP, Boboli, Popiełuszki, Sikorskiego, Witosa, Marczukowska, Hetmańska, Solidarności, Dąbrowskiego, Piłsudskiego, Boh.Getta, Sitarska, Radzymińska, al.1000-lecia PP, Poleska, Jagienki, Sienkiewicza, Wasilkowska, Raginisa, cm. Farny, Raginisa/Trawiasta;

linia C36 - Rynek Kościuszki, Sienkiewicza, Piłsudskiego, Branickiego, Baranowicka, Plażowa, Szosa do Zabłudowa, cm. Kol. Dojlidy;

linia C37 - K.E.N./Pietkuna, Pileckiego, Kołłątaja, Kleeberga, Produkcyjna, Antoniuk Fabryczny, cm. św. Rocha, Antoniukowska, Dąbrowskiego, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Wasilkowska, Raginisa,cm. Farny, Raginisa/Trawiasta;

Handel

Sklepy całodobowe:

Maxim, ul. Zwycięstwa 22A:
całą dobę,
Kukułka, Kleosin, ul. Zambrowska 20A: całą dobę,
U Andrzeja, ul. Wasilkowska 1: całą dobę,
Dukat, ul. Ciołkowskiego 38: całą dobę,
U Michała, Sklep Spożywczo-Monopolowy 24h ul. św. Rocha 33: całą dobę,
Żabka, ul. Upalna 84 godz. 6-23, ul. Modlińska 2, ul.Sienkiewicza 49: godz. 12-20,
Arhelan, ul. Waszyngtona 27: godz. 8-24.

Hipermarkety:

Real, ul. Miłosza: nieczynne,
Auchan, ul. Produkcyjna: nieczynne,
Auchan, ul. Hetmańska: nieczynne,
Carrefour, ul. Wysockiego: nieczynne,
Carrefour, ul. Wrocławska: nieczynne,
Galeria Biała, ul. Miłosz: czynne tylko kino Helios,
Galeria Podlaska, ul. Wysockiego: nieczynne,
Galeria Alfa, ul. Świętojańska: czynne tylko kino Helios,
Galeria Kwadrat, ul. gen. W. Andersa 38: nieczynne.
PSS Społem: cała sieć detaliczna nieczynna, sieć gastronomiczna czynna:
Centrum Astoria, ul. Sienkiewicza: restauracja 12-22, pub 16-24, cukiernia 12-22, bar 12-20.
Topolanka, ul. Wasilkowska 22/24: godz. 10-18.
Podlasie, ul. Rynek Kościuszki 15: bar godz. 12-19, piwiarnia godz. 12-22.

Poczty

1 listopada wszystkie placówki pocztowe będą nieczynne z wyjątkiem: Urzędu Pocztowego Białystok 1 przy ulicy Warszawskiej 10, który pracuje całodobowo.

Urzędy

Urząd Miejski w Białymstoku, ul. Słonimska 2: 1 listopada nieczynny; 2 listopada czynny jak w normalne dni.

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, ul. Wyszyńskiego 1: 1 i 2 listopada nieczynny.
Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku, ul. Mickiewicza 3: 1 listopada nieczynny; 2 listopada czynny jak w normalne dni.

Apteki

Cefarm: 1 listopada: Apteka, ul. Suraska 2 - całodobowa.

Całodobowe stacje benzynowe

Orlen: 1000-Lecia PP 1, Kawaleryjska 1, Suchowolca 1, Sikorskiego 35.
Statoil: Poleska 11, 1000-lecia, Jana Pawła II 56, Słonecznikowa 2.
Shell: al. 1000-lecia PP 72, Składowa 9.

PKS

1 listopada obowiązuje rozkład niedzielny.
2 listopada autobusy będą kursowały tak jak w czasie wakacji i ferii.

PKP

Do niedzieli na 17 dworcach kolejowych w całym kraju będą specjalni informatorzy mobilni. Będą ubrani w pomarańczowe kurtki z piktogramem "I" na plecach. Wskażą odpowiednie pociągi, poinformują o ewentualnych opóźnieniach, podpowiedzą, z którego peronu odjeżdża dany skład.

Godziny funkcjonowania dodatkowej informacji:

dworzec Białystok (oraz pozostałe dworce w kraju): 30-31 października godz. 10-20, 1 listopada godz. 14-20, 2 listopada godz. 10-20, 3 listopada godz. 14-20, 4 listopada godz. 10-20. Dodatkowe pociągi Intercity: "Bolesław Prus" na trasie Warszawa - Szczecin - Warszawa, 31 października i 1 listopada; "Wojażer" pojedzie dodatkowo na trasie Kraków Płaszów - Gdynia Główna - Kraków Płaszów w nocy z 31 października na 1 listopada oraz z 1 listopada na 2 listopada. Podlaskie Przewozy Regionalne będą kursowały częściej: "Prosna" relacji Białystok (odj. 12.38) - Wrocław Główny (przyj. 22.57) - kursuje codziennie do niedzieli. "Żubr" Białystok (odj.16.40) - Warszawa Zach. (przyj.19.30) - kursuje codziennie od środy do niedzieli. "Żubr" Warszawa Zach. (odj. 20.55) - Białystok (przyj. 23.45) - kursuje codziennie od środy do niedzieli.

W związku z modernizacją torów zmienią się też godziny przyjazdów i odjazdów pociągów PR. "Żubr" Białystok-Warszawa Zachodnia, od wtorku odj. o godz. 16.40. "Narew" Warszawa Zachodnia-Białystok odj. o godz. 11.31. "Starosta" Poznań Główny - Białystok, od wtorku z Czyżewa, Szepietowa i Łap będzie odjeżdżał 6-7 minut wcześniej, przyjazd do Białegostoku na godz. 19.41. "Żubr" Warszawa Zachodnia - Białystok, od wtorku z Czyżewa, Szepietowa i Łap będzie odjeżdżał 5-8 minut wcześniej, przyjazd do Białegostoku na godz. 23.38.

Pociągi Regio: Białystok - Grodno odj. o godz. 6.50, Białystok- Szepietowo odj. o godz. 13.55, Białystok - Czeremcha odj. o godz. 14.31, Białystok- Suwałki odj. o godz. 14.33, Białystok - Szepietowo odj. o godz. 14.40, Białystok - Kuźnica Białostocka odj. o godz. 15.48, Białystok - Czeremcha odj. o godz. 17.02, Białystok - Ełk odj. o godz. 17.04, Białystok - Kuźnica odj. o godz. 17.09, Białystok - Szepietowo odj. o godz. 18.40. Białystok - Grodno odj. o godz. 19.02, Białystok - Ełk odj. o godz. 19.24, Białystok - Suwałki odj. o godz. 20, Kuźnica Białostocka - Białystok odj. o godz. 15.36, Czeremcha - Białystok odj. o godz. 14.59, Szepietowo - Białystok odj. o godz. 16.30.

O godz. 14.09 zamiast o 12.30 będzie odjeżdżał pociąg Regio z Szepietowa do Białegostoku.

Wideo

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

o
ołje
Informacja opublikowana 1 listopada o 7.00, pomijając refleks brakuje tu istotnej informacji... "choć już po ptakach" skrzyżowanie wasilkowska/27lipca przejezdne tylko dla komunikacji miejskiej, co więcej zakazy wjazdu umieszczone tak że policja mogła ciachać jak chce za naruszenie zakazu wjazdu, nie wiem kto był odpowiedzialny za oznakowanie ale to ten ktoś powinien wyłapać mandat.
M
Marcin
Dlaczego we wszystkich gazetach zaznaczony był parking na cmentarzu farnym (od strony nowej Piastowskiej) a nikt oprócz wybranych nie mógł tam wjechać . Ludzie kręcili się tam i zrobiło się zamieszanie. Kiedy 2 lata temu nie było parkingu można było spokojnie zaparkować, a gdy niby jest nie można wjechać. Jaja niesamowite.
Można było powiedzieć ludziom i zaznaczyć na mapkach że jest parking ale bez możliwości parkowania.
Sytuacja podobna jak ze stadionem narodowym, dach niby jest ale nie można go zamknąć
a
adrian
W takim dniu jest bardzo dużo tłoków, nie tylko w autobusach ale również na ulicach bo dużo ludzi jedzie na cmentarze że chcą odwiedzić groby zmarłych i w ich intencji po modlić się o opiekę. Taki dzień to bywa tłoczny.
g
gość
Tak jest! samochodów inwalidów 3-4 reszta handel.Pod komunalnym to samo.ani jednego samochodu inwalidy.Wszystko zastawione dostawczakami handlarzy,Truskolaski!!!! miasto bankrutuje to wynajęliscie wszystko zeby zarobić pare tysi.Ludzi macie w du***.Aaaa i trochę kultury Strazy miejskiej.Jednego chama zapamiętałem....
"normalny"
Uwaga!
Cmentarz Farny ,na nowy parking "normalni" wstępu nie mają.
Ogromna połać wynajęta różnej maści handlowcom/kwitki,wazony,znicze/.
Wjazd dla służb miejskich,policji,vipom,inwalidom.
Komu ten parking zbudowano?
Pazerność proboszcza,czy też zwyczajny brak rozumu?
m
monika
może ktoś z włodarzy miasta zainteresuje się stanem "ulicy" Zgoda , która jest w opłakanym stanie technicznym , a na dodatek jest drogą przejściową dla pieszych odwiedzających cmentarze - Farny i Prawosławny, to kpina w centrum miasta!!!
Dodaj ogłoszenie