Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzie korekta organizacji ruchu po skręcie z ważnej ul. na Bojarach. Poza weekendem. Zmiana ma pomóc pieszym i właścicielom posesji

OPRAC.: wal
Ulica Staszica na Bojarach.
Ulica Staszica na Bojarach. Wojciech Wojtkielewicz
Szykuje się zmiana organizacji ruchu na białostockich Bojarach. Wkrótce nie będzie można zatrzymać się na ul. Wiktorii po skręcie z ul. Stanisława Staszica. Korekta nie dotyczy weekendu. Ma pieszym usprawnić poruszanie się chodnikiem, a przede wszystkim wjazd na posesje właścicielom nieruchomości.

Od kilku lat białostocka ulica Wiktorii stała się miejscem parkingowym dla wielu samochodów. Codziennie (oprócz sobót i niedziel) po lewej stronie ulicy, począwszy od ulicy S. Staszica, usadowiony jest ścisły rząd samochodów.

- Pojazdy te stanowią dużą przeszkodę dla poruszających się na chodniku pieszych, a przede wszystkim uniemożliwiają wjazd na posesję lub do garaży miejscowym właścicielom nieruchomości - informuje Zbigniew Klimaszewski, radny, a zarazem szef stowarzyszenia Nowe Bojary. - Ponadto kierowcy notorycznie parkują swoje pojazdy na luku skrzyżowania ulic Wiktorii i S. Staszica. Sytuacja ta ogranicza widoczność i stwarza niebezpieczeństwo spowodowania wypadku.

Radny podkreśla, że mieszkańcy ulicy Wiktorii od lat, o tym problemie informują Straż Miejską. Jej interwencje, kończące się na mandatach i pouczeniach, nie przyniosły żadnego skutku. I dlatego napisał interpelację do prezydenta.

- Wobec powyższego proszę o ustawienie znaku drogowego zakazującego postój samochodów na lewej stronie ulicy Wiktorii (numery nieparzyste domów) począwszy od ul. Staszica. Zakaz powinien obejmować przynajmniej pewien odcinek drogi - apeluje radny do prezydenta.

Urzędnicy zapowiadają, że w celu poprawy warunków ruchu na początkowym odcinku ul. Wiktorii od strony ul. Staszica (po stronie nieparzystych punktów adresowych) zostaną ustawione znaki zakazu postoju z tabliczką podznakową o treści „obowiązuje od poniedziałku do piątku”.

- Realizacja powyższego nastąpi po spełnieniu warunków formalno-prawnych niezbędnych do umieszczenia wyżej wymienionego oznakowania w terenie - informuje Krzysztof Karpieszuk, sekretarz miasta.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny