Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa nowego dworca kolejowego w Łapach coraz bliżej. Zlikwidowane zostaną schody prowadzące na peron nr 1

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Prace związane z modernizacją inii kolejowej E75 na odcinku Czyżew-Białystok.
Prace związane z modernizacją inii kolejowej E75 na odcinku Czyżew-Białystok. UM Łapy
Budowa nowego dworca w Łapach coraz bliżej. Po rozbiórce starego budynku teren wokół dworca zostanie przekazany spółce PKP. W wyniku modernizacji linii kolejowej zostaną zamknięte schody prowadzące z kładki nad torami na peron nr 1 na stacji Łapy.

Zmiany związane są z modernizacją linii kolejowej E75 na odcinku Czyżew-Białystok. Inwestycja realizowana jest przez PKP PLK S.A. Przeznaczony do wyburzenia budynek dworca kolejowego oglądali w 5 października przedstawiciele PKP S.A. w Warszawie na czele z członkiem zarządu Krzysztofem Golubiewskim, którzy przyjechali do Łap na zaproszenie burmistrza Krzysztofa Gołaszewskiego. Po wizji lokalnej ostatecznie uzgodniono, iż po wyburzeniu starego budynku dworca Gmina Łapy przekaże teren Spółce PKP, która wybuduje nowy dworzec i będzie nim zarządzać. Dworzec powstanie na części działki niekolidującej z elementami infrastruktury linii kolejowej. - Obecnie ze strony naszej gminy dokonaliśmy demontażu wszelkich urządzeń ze starego budynku, które będziemy mogli użyć w innych miejscach – mówi burmistrz Krzysztof Gołaszewski. Na początku września wojewoda podlaski wydał PKP PLK S.A. pozwolenia na budowę, przebudowę, rozbudowę i rozbiórkę linii kolejowej (E75), stacja Łapy, w ramach projektu "Prace na linii kolejowej E75 na odcinku Czyżew - Białystok" w zakresie prac obejmujących m.in. rozbiórkę budynku dworca.

Z przeznaczonego do rozbiórki budynku dworca zostały zdemontowane takie elementy wyposażenia jak np. drzwi, okna, kurtyna powietrza czy piec gazowy, które są w dobrym stanie technicznym i będą mogły zostać ponownie wykorzystane w innych budynkach, stanowiących własność Gminy Łapy informuje Urszula Romualdowska z UM w Łapach

Harmonogram kolejnych czynności przy inwestycji dworcowej jest zależny przede wszystkim od postępu prac i uzgodnień formalnych związanych z modernizacją linii. - Aktualnie PKP S.A. realizuje prace przedprojektowe związane z określeniem kształtu przyszłej inwestycji. Na chwilę obecną nie możemy wskazać kwoty niezbędnej do realizacji inwestycji budowy nowego dworca z uwagi na to, iż nie został wybrany ostateczny wariat realizacji przedsięwzięcia - przekazuje Agnieszka Jurewicz z PKP S.A.

Zlikwidowane zostaną schody prowadzące do peronu nr 1

W związku z modernizacją linii kolejowej E75 zostaną zlikwidowane schody prowadzące z kładki nad torami na peron nr 1 na stacji Łapy. Kładką nad torami na wysokości wieży ciśnień nadal będzie można poruszać się z jednej strony miasta na drugą, tj. z ul. Gen. Wł. Sikorskiego na ul. ppłk. St. Nilskiego-Łapińskiego.

Zobacz też:Stan budowy dróg ekspresowych S19, S8, S61 w woj. podlaskim. Na północną obwodnicę Białegostoku poczekamy co najmniej pięć lat

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny