Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

BTL zaprasza na familijną bajkę i legendarne przedstawienie. Mamy bilety!

Redakcja
2015-02-19 bialystok btl robot i motylek  fot. andrzej zgiet / polskapresse
2015-02-19 bialystok btl robot i motylek fot. andrzej zgiet / polskapresse Andrzej Zgiet
„Robot i Motylek" oraz „Krótki kurs piosenki aktorskiej” - na te przedstawienia warto wybrać się w weekend do Białstockeigo Teatru Lalek. U nas możecie wygrać na bilety.

Szalony Budzik, Kuchareczka, która potrafi wyczarować smakowitości, Pojemnik Myśli odczytujący co widzowie mają w głowie, czkający bańkami mydlanymi Mr Plujka czy przypominający odkurzacz fenomenalny Czyściciel Grzechów - takie eksponaty można znaleźć w Białostockim Teatrze Lalek. Tu - przy okazji premiery sztuki Vytaute Žilinskaite "Robot i Motylek", którą wyreżyserowała Agne Sunklodaite - powstało osobliwe Muzeum Robotów pełne maszyn o wymyślnych kształtach. I właśnie blaszane konstrukcje, które wymyśliła Giedre Brazyte i ich tajemnice urzekają widzów rozsiadających się w malutkiej sali prób. Nietypowe lalki fantastycznie ożywają w rękach białostockich aktorów: Izabeli Wilczewskiej, Błażeja Piotrowskiego i Adama Zielenieckiego, który jest nie tylko kustoszem przedziwnego muzeum, ale i narratorem baśni. Pozornie bezdusznym, zimnym, mechanicznym automatom oddają swoje emocje, gesty i głosy.
"Robot i Motylek" wystawiany jest w sobotę i niedzielę o godz. 11.00.

Drugą propozycją na ten weekend z BTL, tym razem dla dorosłych widzów, jest spektakl „Krótki kurs piosenki aktorskiej” w reżyserii Wojciecha Szelachowskiego. To wyborne musicalowo-kabaretowe widowisko balansujące na granicy liryki i groteski, autoironii i sztuki z ważnym przesłaniem. Nie brakuje tu refleksji nad sensem zawodu aktora, a także nad rolą teatru w naszym życiu. Teatru, który dla jednych jest świątynią sztuki, dla innych po prostu miejscem pracy, a dla jeszcze innych giełdą artystycznej próżności. Upiorne i w pierwszym odczuciu zabawne piosenki o różnych sztuczkach i gagach, które powszechnie stosują artyści zestawiono z takimi, które mówią o kwestiach najważniejszych dla aktora. Finał nie jest jednoznaczny. Można przyjąć, że Dość Nieznany Kompozytor udowodnił Karolkowi, że w życiu są wyższe wartości niż tylko kaszanka i kiszone ogórki przygotowywane przez żonę Zofię. To jednak może być pozorny happy end. Aktorzy bowiem sięgają na koniec po takie pieśni jak "Rozkwitały pąki białych róż" i "Rozszumiały się wierzby płaczące", które chętnie pod-łapują widzowie. Czyżby właśnie takiej narodowo-biesiadnej rozrywki byli spragnieni?
To przedstawienie można obejrzeć w piątek i niedzielę o godz. 18.00.

Dla naszych Czytelników mamy jednoosobowe zaproszenia na każdy ze spektaklu. Otrzymają je osoby, które najciekawiej uzasadnią dlaczego chcą obejrzeć wybrany spektakl. Na odpowiedzi z tytułem "BTL" czekamy w czwartek, 24 listopada pod adresem [email protected]. W treści maila należy podać imię, nazwisko, nr kontaktowy oraz obowiązkowo wybrany tytuł i termin spektaklu. Nagrodzimy najciekawsze argumentacje, które będą zawierały wszystkie wymienione dane.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny