Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Po skargach kierowców na kłopoty z przejazdem zmieni się organizacja ruchu w okolicach dworca PKS. Będzie rondo

OPRAC.: red
Przebudowa ulic w ramach budowy węzła intermodalnego.  To obecnie najważniejsza inwestycja drogowa w Białymstoku
Przebudowa ulic w ramach budowy węzła intermodalnego. To obecnie najważniejsza inwestycja drogowa w Białymstoku Wojciech Wojtkielewicz
Uwaga!. Od poniedziałku [23.01.2023] zasadniczo zmieni się organizacja ruchu na jednym z najważniejszych skrzyżowań w mieście. Nowe zasady zostaną wprowadzone po skargach kierowców na kłopoty z przejazdem przez teren budowy węzła intermodalnego.

Chodzi o styk ulic Bohaterów Monte Cassino i Wyszyńskiego. Od kilku miesięcy trwa tu przebudowa ulic w ramach najważniejszej obecnie inwestycji drogowej w Białymstoku, czyli budowy węzła intermodalnego.

Składają się na niego:
przejście pieszo-rowerowe pod torami od ulicy św. Rocha do Kolejowej (wraz z zakończoną już jej przebudową),
centrum przesiadkowe w miejscu dawnego CH Park
modernizacja układu drogowego ul. Bohaterów Monte Cassino
.

Węzeł intermodalny. Budowa i droga przez mękę

I właśnie przejazd nią na odcinku od Wyszyńskiego do wyjazdu z dworca PKS wzbudzał od dawna wśród kierowców wiele kontrowersji. Skarżyli się nie tylko na zatory, ale też na to, że na wybojach i dziurach można uszkodzić zawieszenie.

W imieniu kierowców o ciągły nadzór na tym miejscem zaapelował do Zarządu Dróg Miejskich radny Henryk Dębowski. W odpowiedzi Marzena Dubowska, szefowa miejskich drogowców tłumaczyła, że wykonawca wykonawca robót w miarę możliwości prowadzi roboty mające na celu niwelowanie powstałych utrudnień, a problemy jednakże wynikają głównie z niesprzyjających warunków atmosferycznych, które powodują, iż podjęta działania mają charakter doraźny i krótkotrwały.

[/polecane]24327439[/polecane]

Węzeł intermodalny. Bez świateł, ale z rondem

Nie mniej teraz urzędnicy zapowiadają zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Monte Cassino i Wyszyńskiego.

- Zlikwidowana zostanie istniejąca sygnalizacja świetlna, a w miejscu dotychczasowego skrzyżowania będzie wyznaczone skrzyżowanie o ruchu okrężnym - informuje Przemysław Mieloch, z departamentu komunikacji społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Zmianie ulegnie także lokalizacja przejść dla pieszych.

- Ruch pieszy odbywać się będzie z wykorzystaniem przejść na wysokości budynku dworca PKS - dodaje Przemysław Mieloch.

Nowa organizacja ruchu ma zostać wprowadzona w poniedziałek [23.01.2023] w godzinach 7-9.

- W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych termin wprowadzenia zmian w organizacji ruchu może ulec zmianie - zaznacza Przemysław Mieloch.

Przypomnijmy, że w rejonie po drugiej stronie dworca PKS swoją inwestycję prowadzą też PKP PLK. Jest to przebudowa układy kolejowego stacji Białystok w ramach budowy trasy Rail Baltica. Obie te inwestycje, zarówno kolejowa, jak i węzeł intermodalny, a zwłaszcza budowa tunelu pieszo-rowerowego, są ze sobą mocne powiązane.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny