10 kwietnia 2010 roku polski samolot rządowy rozbił się pod...

  10 kwietnia 2010 roku polski samolot rządowy rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Marta Gawina

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Pogrzeb Justyny Moniuszko, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.
  1/12
  przejdź do galerii

  Pogrzeb Justyny Moniuszko, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. ©Archiwum

  Nabożeństwa, złożenie wieńców na grobach ofiar z naszego regionu, uroczystości przed pomnikiem. Tak Białystok uczci dziś VIII rocznicę katastrofy smoleńskiej.
  Uroczystości rocznicowe organizuje wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Rozpoczną się od panichidy w krypcie w cerkwi pw. Zwiastowania NMP w Supraślu. Nabożeństwu będzie przewodniczył biskup supraski Andrzej. Początek godz. 8.30.

  Zobacz też Smoleńsk: Zdjęcia z katastrofy. Drastyczne (+18)

  Po nabożeństwie zostaną złożone wieńce na grobach ofiar katastrofy smoleńskiej, którzy byli związani z naszym regionem: Krzysztofa Putry, wicemarszałka Sejmu (cmentarz św.
  Rocha w Białymstoku), abp. gen. Mirona Chodakowskiego, prawosławnego ordynariusza Wojska Polskiego (monastyr w Supraślu) oraz Justyny Moniuszko (cmentarz miejski w Białymstoku). Wojewoda złoży też kwiaty w miejscach pamięci – przed Pomnikiem Katyńskim w Białymstoku, tablicą pamiątkową poświęconą prezydentowi Ryszardowi Kaczorowskiemu przy ul. Mazowieckiej 35 w Białymstoku oraz Krzyżem Smoleńskim w Świętej Wodzie koło Wasilkowa.

  Zobacz też Katastrofa smoleńska. Nocna ekshumacja Justyny Moniuszko (zdjęcia, wideo)

  Wieczorem o godz. 18 w kościele św. Rocha zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i ofiar katastrofy. Godzinę później rozpoczną się główne uroczystości przed Pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej przy kościele św. Rocha w Białymstoku. Weźmie w nich udział kompania honorowa Wojska Polskiego.

  Zobacz galerię

  Z kolei w niedzielę, 15 kwietnia, o godz. 10 zostanie odprawione nabożeństwo w kaplicy Ewangelicko-Augsburskiej w Białymstoku, przy ul. Dolistowskiej 17.

  Zobacz też Katastrofa koło Smoleńska - zobacz bardzo dokładne satelitarne zdjęcie z miejsca tragedii

  Jak podkreślają przedstawiciele urzędu wojewódzkiego do udziału w uroczystościach zaproszeni są wszyscy białostoczanie. Zaproszenia zostały też wysłane do wszystkich samorządowców: marszałka, prezydentów miast, wójtów i burmistrzów, a także do podlaskich parlamentarzystów. Na razie nie ma informacji, kto konkretnie weźmie w nich udział.

  10 kwietnia 2010 roku polski samolot rządowy rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób

  Dowiedzieliśmy się, że o godz. 12 przedstawiciele białostockiego magistratu złożą kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej. Stamtąd pojadą przed tablicę poświęconą Ryszardowi Kaczorowskiemu. Zostaną też złożone kwiaty na grobach podlaskich ofiar. Przedstawiciel magistratu weźmie też udział w wieczornych obchodach.

  Katastrofa w Smoleńsku minuta po minucie. Stenogramy: "Może nie będzie tragedii". (pdf)

  10 kwietnia 2010 roku polski samolot rządowy rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób. Na pokładzie był prezydent Polski Lech Kaczyński wraz z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, dowódcy Sił Zbrojnych RP, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich.

  Katastrofa smoleńska. Pogrzeb Justyny Moniuszko


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka