Żubry Białystok - MOSiR Krosno 80:73. Pierwsze zwycięstwo po serii siedmiu porażek. (wideo, zdjęcia)

Sylwia Kowalczyk
Rozgrywający Żubrów Mariusz Rapucha (z piłką) mija kapitana Krosna Piotra Plutę
Rozgrywający Żubrów Mariusz Rapucha (z piłką) mija kapitana Krosna Piotra Plutę Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Wreszcie, po serii siedmiu porażek, Żubry Białystok wygrały mecz w I lidze. Przed własną publicznością Podlasianie pokonali MOSiR Krosno 80:73.

Te porażki siedziały nam w głowach. Cieszę się, że przerwaliśmy złą passę - mówił Tomasz Kujawa, kapitan Żubrów i najskuteczniejszy zawodnik w naszej ekipie w spotkaniu z Krosnem.

To dzięki trafieniom Kujawy na początku trzeciej kwarty najpierw gospodarze doprowadzili do wyrównania 41:41, a potem objęli prowadzenie 50:44. Okazało się, że Krosno nie było już w stanie odebrać białostoczanom zwycięstwa.

Początek wcale nie był jednak łatwy. Podlasianie po okresie niezłej gry i oczkach Rafała Kulikowskiego wygrywali 17:11. Jeszcze pierwszą kwartę zakończyli, prowadząc 22:20. Ale szybko zapomnieli, jak się zdobywa punkty. Popełniali dużo błędów, strata goniła stratę i Krosno odskoczyło w pewnym momencie już na 41:34.

Przerwa na szczęście podziałała na białostoczan mobilizująco i po miesiącu bez wygranej w końcu mogli fetować komplet punktów.

- Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa. Może nie graliśmy pięknie, ale wytrzymaliśmy końcówkę. W połowie drugiej kwarty przytrafił się nam przestój. Nie podłamaliśmy się jednak i w drugiej połowie prezentowaliśmy się lepiej - ocenia Bogusław Bobka, trener Żubrów. - Teraz musi być już do przodu - dodaje.

Wyniki 26. kolejki

Żubry Białystok - MOSiR Krosno 80:73 (22:20, 16:21, 22:12, 20:20).
Żubry: Kujawa - 20 pkt., Brzozowski - 19, Kulikowski - 15, Rapucha - 12, Marculewicz - 10, Bajer - 4, Łotowski - 0.
Prokom II Gdynia - AZS Politechnika Warszawska 101:74, MKS Dąbrowa Górnicza - Start Lublin 73:68, Zastal Zielona Góra - Big Star Tychy 64:65, Spójnia Stargard Szczeciński - Sokół Łańcut 86:77, Znicz Basket Pruszków - Sudety Jelenia Góra 74:62.
Mecze: AZS AWF Katowice - Victoria Górnik Wałbrzych, ŁKS Łódź - Siarka Tarnobrzeg, zakończyły się wczoraj późnym wieczorem.