Koszykarze Żubrów z pewną wygraną z Kolejarzem Basket Radom. Double-double Krystiana Tyszki

Krystian Tyszka w spotkaniu z Kolejarzem Basket Radom zaliczył double-double
Krystian Tyszka w spotkaniu z Kolejarzem Basket Radom zaliczył double-double Wojciech Wojtkielewicz
Drugoligowi koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok pewnie wygrali w Radomiu z Kolejarzem Basket 88:71. Bohaterem spotkania był Krystian Tyszka, który zdobył 21 punktów i zebrał z tablic aż 16 piłek.

W sobotę koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski przegrali na wyjeździe z wiceliderem II ligi Energą Basket Warszawa 74:86. Natomiast w niedzielę drużyna Enea Żubry Chorten Białystok pokonała na wyjeździe Kolejarza Basket Radom 88:71.

Białostoczanie pewnie pokonali rywali notując już 22 wygraną w sezonie zasadniczym. Pierwsza i ostatnia kwarta była w miarę wyrównana. W drugiej Żubry zaznaczyły swoją przewagę wygrywając 24:13, a trzecią zakończyły zwycięstwem 21:15. Białostoczanie mając przewagę przed ostatnia kwartą 19 punktów kontrolowali przebieg gry ostatecznie pokonując Kolejarza 88:71.

Bohaterem spotkania w naszym zespole był Krystian Tyszka, który był prawdziwym królem walki podkoszowej. Z tablic zebrał 16 piłek. Doliczając do tego 21 zdobytych punktów zaliczył on tzw. double-double.

Kolejarz Basket Radom - Enea Żubry Chorten Białystok 71:88 (21:23, 13:24, 15:21, 22:20)
Enea Żubry Chorten: Paweł Śpica 2, Maciej Bębeniec 4, Karol Obarek 6, Krystian Tyszka 21, Arkadiusz Zabielski 17, Jakub Więcko 2, Hubert Wyszkowski 4, Bartosz Strażewicz, Tomasz Deja 11, Mikołaj Styczeń 21.