Koszykówka. Bielsk Tur nie dał rady wiceliderowi II ligi. Porażka z Energą Basket 74:86

Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski zajmują wysokie, czwarte miejsce w tabeli II ligi Urszula Łobaczewska
W sobotę koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski zagrali na parkiecie wicelidera II ligi Energii Basket Warszawa. Podopieczni trenera Rafała Króla zagrali dobry mecz, ale mimo to uznali wyższość rywali, którzy pokonali Tura 86:74.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Przewaga gospodarzy spowodowana była słabszą końcówką pierwszej kwarty, kiedy to Energa Basket przez 1,5 minuty zdobyła osiem punktów bez żadnej odpowiedzi ze strony bielszczan. Przy wyniku 13:13 Szymon Soszyński i Patryk Gospodarek trafili za trzy punkty, za dwa dorzucił jeszcze Norman Zuber i zrobiło się 21:13. Przy remisie w drugiej kwarcie 24:24 do przerwy Energa Basket wygrywała z Turem 45:37.

Po zmianie stron do głosu w trzeciej kwarcie doszła drużyna ze stolicy, która w 26 minucie osiągnęła przewagę 20 punktów 61:41, zresztą po kolejnym przestoju gości. Przez dwie minuty Tur stracił bowiem 12 punktów, a nie zdobył ani jednego.

Przed ostatnia kwartą Energa Basket wygrywała już 69:51. W ostatniej części spotkania bielszczonom udało się odrobić sześć punktów ostatecznie przegrywając 74:86.

Po raz kolejny w meczu double-double zaliczył Łukasz Kuczyński, który zdobył 23 punkty i zaliczył 10 zbiórek.

W niedzielę, 25 lutego, o godz. 17.30 zagrają koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok, którzy na wyjeździe zmierzą się z Kolejarzem Basket Radom.

Energa Basket Warszawa - Tur Basket Bielsk Podlaski 86:74 (21:13, 24:24, 24:14, 17:23).
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak 10, Piotr Bobka 3, Jakub Grigoruk 2, Aaron Weres 12, Łukasz Kuczyński 23, Jan Lipiński 3, Pavlo Bandarenko 5, Wojciech Jakubiak 5, Marcin Marczuk 8, Mariusz Rapucha 3.