MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ZSZ nr 2 w Białymstoku ma nowe pracownie przetwórstwa tworzyw sztucznych. To jedyne takie w województwie [ZDJĘCIA]

Alicja Olchanowska
Alicja Olchanowska
Nowoczesna baza techniczno-dydaktyczna w ZSZ nr 2 w Białymstoku pozwoli uczniom na zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych.
Nowoczesna baza techniczno-dydaktyczna w ZSZ nr 2 w Białymstoku pozwoli uczniom na zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wojciech Wojtkielewicz
W ZSZ nr 2 w Białymstoku powstała baza techniczno-dydaktyczna zawierająca 4 pracownie z nowoczesnym sprzętem służącym do obróbki tworzyw sztucznych. Maszyny takie jak wtryskarka, linia do wytłaczania żyłki, urządzenia zgrzewające i spajające tworzywa sztuczne pozwolą uczniom na przygotowanie się do zawodu w zakładach produkcyjnych. W piątek 19 listopada uroczyście otwarto budynek.

- Wtryskiwanie i wytłaczanie to główne procesy wyrobu produktów z tworzyw sztucznych - tłumaczy Andrzej Polecki, nauczyciel przedmiotów zawodowych. - Nasi uczniowie nabywają umiejętności praktycznych i kompetencji, które są pożądane przez firmy działające w tej branży.

Budynek warsztatowo-dydaktyczny powstał w ramach projektu „Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 - Szkoła inteligentnych specjalizacji". Ze sprzętu korzystają głównie uczniowie na kierunku operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Klasa ta powstała z inicjatywy pracodawców z firmy KAN, która od wielu lat współpracuje ze szkołą. Absolwenci pracując na nowoczesnym sprzęcie mogą przygotować się do pracy w zawodzie.

- Pracownicy firmy KAN są u nas zatrudnieni też jako nauczyciele zawodu. To pozwala na wymianę doświadczeń, przekazanie wiedzy praktyczno-teoretycznej. Uważam, że to najlepsza forma nauczania - mówi Kazimierz Wróblewski, dyrektor ZSZ nr 2 w Białymstoku.

Uczniowie ZSZ nr 2 bardzo cenią sobie nowe pracownie.

- Podobne maszyny są w firmie, tylko większe. Pozwala to na przyswojenie się do sprzętu, zapoznanie się z nim- mówi Bartek.

- Oprócz tego, że mamy zajęcia teoretyczne, to odbywamy tutaj praktykę. Jesteśmy przygotowani do zawodu od razu po wyjściu ze szkoły - dodaje Bartek.

Projekt "Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Białymstoku - Szkoła inteligentnych specjalizacji" jest realizowany od 1 lutego 2019 r. do 31 grudnia 2021r. Oprócz pracowni przetwórstwa tworzyw sztucznych, przedsięwzięcie obejmuje też stypendia dla najlepszych uczniów, a także pracownię automatyki. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 3 mln 175 tys. zł, w tym ponad 2 mln 698 tys. zł (85 proc.) to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny