MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zakończenie peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów. Uroczystości w archikatedrze białostockiej, modlitwy w Farze trwały dobę

OPRAC.: PL
Białystok, 15.06.2024
Białystok, 15.06.2024 Robert Ostrowski
15 czerwca Mszą św. sprawowaną w archikatedrze białostockiej zakończyła się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów archidiecezji białostockiej. Eucharystii przewodniczył bp Henryk Ciereszko, a homilię wygłosił ks. Łukasz Kisielewski - diecezjalny duszpasterz rodzin.

Relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów w białostockiej Farze

W piątek- 14 czerwca relikwie zostały wprowadzone do Archikatedry, gdzie przez ostatnią dobę modliło się wielu wiernych zarówno indywidualnie nawiedzając relikwie oraz uczestnicząc w Mszach Świętych, nabożeństwach drogi krzyżowej i różańcowych.

Zobacz fotorelację Roberta Ostrowskiego z wydarzenia:

Bp Ciereszko dziękując wiernym za liczną obecność życzył, by nawiedzenie relikwii Bł. Rodziny Ulmów było szansą na odnowienie relacji małżeńskich i rodzinnych. Wskazał, że świadectwo życia Błogosławionych z Markowej jest ponadczasowe i zawsze aktualne.

W homilii ks. Kisielewski wskazał, że pośród wielu pytań jakie słyszymy w życiu, są takie, wobec których nie można przejść obojętnie. Jednym z takich pytań jest to, które rozstrzyga o granicy podziału ludzkiego serca.

Mówił: „Gdzie jest ta linia podziału naszego serca? Co zrobić, aby miłość anektowała nienawiść? Co zrobić, by miłość zwyciężała z nienawiścią, a dobro pokonywało zło?”.

Jednocześnie kaznodzieja proponował, by odpowiedzi na te pytania szukać w życiu Bł. Męczenników z Markowej. Oni swoją postawę życiową zbudowali na Słowie Bożym i wychowaniu w rodzinnych domach. Zaufali, że Słowo Boga, jest żywe i skuteczne i naprawdę realizuje się w życiu ludzi wszystkich czasów. Drugim filarem życia bł. Ulmów było wychowanie: proste ale konsekwentne. Kaznodzieja zachęcał, by sięgnąć pamięcią do swoich domów rodzinnych i odnaleźć w nich ślady prostych, ale ponadczasowych w swej mądrości wskazówek na życie.

Białystok, 15.06.2024
Białystok, 15.06.2024 Robert Ostrowski

Uroczysta peregrynacja

Peregrynacja* relikwii trwała w archidiecezji białostockiej od 8 czerwca. W tym czasie Bł. Ulmowie w znaku swych relikwii odwiedziły:

  • osiem parafii, Seminarium Duchowne,
  • kaplicę Duszpasterstwa Tradycji, kaplice czterech szpitali,
  • dwie szkoły katolickie, przedszkole,
  • Ośrodek Terapii Uzależnień Metanoia, Dom Księży Emerytów.

Spotkania te licznie gromadziły wiernych.

Kanonizacja ks. Michała Sopoćki. Przypominamy zdjęcia z beatyfikacji. To było 10 lat temu! [ZDJĘCIA]

Sobotnia (15.06) Eucharystia kończy także rok pracy Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji. Stąd Mszę św. poprzedziło spotkanie środowiska Duszpasterstwa Rodzin.

Zobacz fotorelację Roberta Ostrowskiego z wydarzenia:

*Peregrynacja (łac. peregrinatio) − w Kościele rzymskokatolickim uroczyste przenoszenie albo przewożenie w celach kultowych relikwii, obrazów i innych przedmiotów kultu religijnego.

Źródło/czytaj więcej: archibial.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny