Wyjazdowe zwycięstwa koszykarzy Enea Żubrów Chorten Białystok i Tura Basket Bielsk Podlaski

Koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok zajmują w tabeli II Ligi trzecie miejsce Wojciech Wojtkielewicz
W ostatni weekend były dwa zwycięstwa domowe, z kolei w środę dwie wygrane wyjazdowe w II lidze. Koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok pokonali w Łowiczu Księżaka 106:77, a w Wołominie Tur Basket Bielsk Podlaski zwyciężył Speed sport Zec Byki 82:66.

Drugoligowi koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok i Tura Basket Bielsk Podlaski w 10. kolejce II ligi odnieśli dwa pewne zwycięstwa.

W Łowiczu podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego w trzeciej minucie gry, po trafieniu Krystiana Tyszki, wygrywali z Księżakiem 10:3. Swoją przewagę utrzymali do końca meczu nie pozwalając rywalom na zbliżenie się do siebie na mniejszą niż trzypunktową różnicę. W 11 minucie było 24:21 dla Żubrów. Losy spotkania białostoczanie przesądzili w trzeciej kwarcie, którą wygrali 29:12.

Tur Basket Bielsk Podlaski także odskoczył od swoich rywali z Wołomina w trzeciej kwarcie, którą zwyciężył 22:14. W 17 minucie było 29:28 dla Tura po rzucie Łukasza Kuczyńskiego. Minutę później był remis 33:33. I wówczas Patryk Milewski zdobył cztery punkty, a Mikołaj Krakowiak skutecznie zakończył swoją akcję 2+1 i do przerwy Tur wygrywał już 40:33.

Po trzech pierwszych minutach trzeciej kwarty tablica wyników pokazała już prowadzenie bielszczan 47:33 i koszykarze Tura już do końca pewnie kontrolowali przebieg gry ostatecznie triumfując 82:66.

Klub Sportowy Księżak Łowicz - Enea Żubry Chorten Białystok 77:106 (18:24, 31:29, 12:29, 16:24).
Enea Żubry Chorten: Paweł Śpica 11, Maciej Bębeniec 4, Karol Obarek 30, Krystian Tyszka 11, Arkadiusz Zabielski 14, Jakub Więcko 3, Hubert Wyszkowski 17, Bartosz Strażewicz, Maurycy Kłos 1, Mikołaj Styczeń 13, Jan Świtaj, Paweł Trypus 2.

Speed sport Zec Byki Wołomin - Tur Basket Bielsk Podlaski 66:82 (23:18, 10:22, 14:22, 19:20).
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak 7, aaron Weres 12, Wojciech Jakubiak 6, Łukasz Kuczyński 9, Pavlo Bondarenko 5, Piotr Bobka 9, Jakub Grigoruk 10, Jan Lipiński 2, Maciej Kurzyna 2, Patryk Milewski 20, Mariusz Rapucha.