II liga koszykarzy. Rywale nie mieli szans w konfrontacji z rozpędzonymi Żubrami i Turem

Koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok pokonali Start Lublin 83:56
Koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok pokonali Start Lublin 83:56 Urszula Łobaczewska
W 9. kolejce rozgrywek II ligi koszykarzy dwie podlaskie drużyny odniosły zwycięstwa. Enea Żubry Chorten Białystok pokonał Start Lublin 83:56, a Tur Basket Bielsk Podlaski wygrał z Sokołem Grupa Avista Ostrów Mazoweickie 86:70.

Koszykarze Enea Żubry Chorten Białystok pewnie wygrali ze Startem Lublin dominując w każdej kwarcie. Podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego prowadzili już do przerwy różnicą 17 punktów 45:28, a na finiszu wygrali 83:56. W białostockim zespole wyróżnił się Hubert Wyszkowski, który zdobył 30 punktów.

Z kolei w Bielsku Podlaski Tur przespał drugą kwartę, która przegrał 14:27. W kolejnych jednak przeważał i pewnie wygrał z Sokołem z Ostrowi Mazowieckiej 86:70.

Enea Żubry Chorten Białystok - Start Lublin 83:56 (24:22, 21:6, 17:9, 21:19).
Enea Żubry Chorten: Maciej Bębeniec 8, Krystian Tyszka 7, Karol Obarek 5, Hubert Wyszkowski 30, Arkadiusz Zabielski 8, Adrian Siemionkowicz 2, Bartosz Strażewicz 2, Maurycy Kłos, Mikołaj Styczeń 19, Jan Świtaj, Paweł Trypus 2, Jakub Kozłowski.

Tur Basket Bielsk Podlaski - Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 86:70 (22:17, 14:27, 28:12, 22:14).
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak 7, aaron Weres 8, Wojciech Jakubiak 6, Łukasz Kuczyński 19, Pavlo Bondarenko 16, Piotr Bobka 7, Jakub Grigoruk, Wojciech Wasiluk, Jan Lipiński 1, Maciej Kurzyna, Patryk Milewski 16, Mariusz Rapucha 6.