W ciągu 30 lat istnienia Pronar stał się firmą o globalnym zasięgu eksportującą swoje produkty do ponad 70 krajów. W siedmiu fabrykach, o łącznej powierzchni produkcyjnej 210 tys. m kw., wytwarzane są maszyny rolnicze, recyklingowe, komunalne oraz przeznaczone do gospodarki leśnej, a także profile burtowe, osie i układy jezdne, przekładnie oraz koła tarczowe, elementy pneumatyki i hydrauliki siłowej, ale też wiele innych elementów maszyn i urządzeń.
Trzydniowe święto rozpocznie się w piątek 14 czerwca. Tego dnia uczniowie szkół i uczelni wyższych będą mogli zwiedzić zlokalizowaną w Narwi fabrykę nr 2, a także obejrzeć wystawę maszyn agro i komunalnych, ogromną wystawę maszyn do recyklingu (m.in. przesiewacze bębnowe, rozdrabniacze, przerzucarki kompostu, prasy belujące, przenośniki taśmowe), przyczep, kół tarczowych, osi i układów jezdnych, wyrobów stosowanych w pneumatyce i hydraulice.
Wystawę będzie można oglądać przez wszystkie dni trwania obchodów.
W sobotę 15 czerwca rozpoczną się oficjalne uroczystości podczas których przewidziane jest wystąpienie Sergiusza Martyniuka, prezesa Pronaru; zaproszonych gości, w tym władz państwowych; wręczenie odznaczeń państwowych, złotych i srebrnych odznak Pronar za długoletnią pracę w firmie; medale Zasłużony dla rolnictwa.
Trzeciego dnia, w niedzielę 16 czerwca, Pronar organizuje wielki piknik rodzinny. Tego dnia pracownicy firmy wraz z rodzinami, jak również pozostali goście będą mieli okazję zwiedzić fabrykę nr 2, obejrzeć wystawę maszyn.
Najmłodsi bedą mogli skorzystać z licznych atrakcji, takich jak: dmuchańce (zjeżdżalnia, basen z łódeczkami, tor przeszkód, dmuchaniec do skakania), możliwość dojenia krowy, malowania twarzy, zabaw z bańkami mydlanymi, fotobudki, pajęczej sieci, zabaw z klownem. Dzieci będą mogły także obejrzeć wozy strażackie i wozy straży granicznej, wziąć udział w warsztatach (np. z robienia figurek z modeliny oraz kwiatów z bibuły), licznych konkursach, takich, jak np. przeciąganie liny, jaka to melodia, itp.
W trakcie trwania obchodów czas gościom umilą występy zespołów artystycznych oraz tanecznych, a także pokazy ogni i fajerwerków. Na scenie wystąpią między innymi: Kurpie Zielone (podlaski zespół taneczno-muzyczny w barwnych strojach ludowych), Lowzar (żywiołowa czeczeńska grupa taneczna), ABBA Show (animacje i sceniczne show), Whitestok (grupa rockowa), Grupa Taneczna Szał (taniec nowoczesny ponad stu młodych tancerzy) oraz Zimne Dranie (zespół akustyczny wykonujący m.in. międzywojenne polskie szlagiery i przeboje muzyki światowej).
Dzieciom z pewnością spodobają się występy Jaskółek z Ryboł i Podlaskich Kukułek. Będą one mogły wziąć również udział w warsztatach tanecznych.
30 lat Pronaru. Zobacz ich fabryki, hale i maszyny [ZDJĘCIA]


Strefa Biznesu: Jaką decyzję podejmie w grudniu RPP?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?