Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W tych szkołach matura poszła najlepiej w Białymstoku. Wśród liceów w tym gronie znalazło się m.in. I, VI i XI LO

Magdalena Kuźmiuk
Magdalena Kuźmiuk
Jakubowi Chomko i Andrzejowi Zielińskiemu z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku matura poszła świetnie, obaj będą studiować w Wielkiej Brytanii
Jakubowi Chomko i Andrzejowi Zielińskiemu z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku matura poszła świetnie, obaj będą studiować w Wielkiej Brytanii Anatol Chomicz
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała szczegółowe wyniki egzaminów maturalnych dla poszczególnych szkół. Na edukacyjnej mapie Białegostoku są placówki, których zdawalność wyniosła 100 procent. To m.in. I, VI i XI LO. Wszyscy tegoroczni maturzyści zdali także w Technikum Elektrycznym.

- Chciałem studiować na Oksfordzie, już przed maturą znałem wymagania uczelni. Zdałem maturę lepiej, niż było to wymagane - cieszy się Jakub Chomko. - W rozszerzeniu zdawałem matematykę, fizykę i język angielski.

- U mnie było podobnie, bo też znałem wymagania mojej wymarzonej uczelni. Ja akurat zdawałem angielski, a także chemię i biologię. Poszło super! - dodaje Andrzej Zieliński.

Są już wyniki egzaminów ósmoklasisty i gimnazjalnego. Znamy szkoły, w których sprawdzian poszedł najlepiej

Obaj 19-latkowie są tegorocznym absolwentami istniejącego od prawie 30 lat I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. To jedna z nielicznych szkół w mieście, w których wszyscy maturzyści zdali w tym roku egzamin. Dzięki swoim osiągnięciom Kuba i Andrzej jesienią wyjadą na studia do Wielkiej Brytanii. Kuba będzie na Oksfordzie studiował ekonomię i zarządzanie, Andrzej natomiast na Bucks New University będzie zgłębiał produkcję muzyki i dźwięku.

- Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów. Te wyniki to ich ciężka praca, przy naszej oczywiście pomocy. Bardziej niż samo zdanie matury, zachwycają nas wyniki maturzystów na tle Białegostoku. Zazwyczaj plasowaliśmy się w pierwszej trójce, ale w tym roku z wiodących przedmiotów jesteśmy na pierwszym miejscu - mówi Dorota Dobrowolska, wicedyrektor I SLO w Białymstoku.

Egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty. Są już wyniki dla woj. podlaskiego. Wypadliśmy całkiem nieźle

W tegorocznej rekrutacji do szkół średnich prym wiodło m.in. VI i XI LO. Nic dziwnego. To szkoły, gdzie również tegoroczna zdawalność egzaminu dojrzałości wyniosła okrągłe 100 procent.

- Bardzo się cieszę! Wierzę, że będziemy mieli taką zdawalność co roku. Oczywiście, pełne gratulacje byłyby wtedy, kiedy wszystkie wyniki byłyby 100-procentowe, ale to też jest margines, żeby te wyniki poprawiać i by były one jeszcze lepsze - przyznaje Dariusz Naumowicz, dyrektor VI LO.

Przypomina, że wysoki poziom nauczania przekłada się potem na zdawalność egzaminów, choć nie co roku maturę w VI LO zdawali wszyscy.

Białostoccy maturzyści odebrali świadectwa i zakończyli rok szkolny [ZDJĘCIA]

W tym roku potknięcia zdarzyły się też maturzystom z innych dobrych szkół, jak na przykład II i III LO. Będą one jednak mogły podejść do egzaminów poprawkowych w sierpniu.

Do grona białostockich szkół z najwyższymi wynikami w tym roku dołączyło również Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej, w którym premierowo maturę zdawało 46 uczniów. Świetnie poszły egzaminy także w I Liceum Ogólnokształcącym, a także XIII Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku, gdzie do egzaminu dojrzałości przystąpiło czterech uczniów. I ci czterej zdali.

Jak na tle "ogólniaków" wypadły białostockie technika? Najwyższy wynik w tabelkach zaprezentowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży osiągnęło Technikum Elektryczne w Białymstoku, gdzie na 218 absolwentów przystępujących do matury, 216 odebrało świadectwa dojrzałości. Zdawalność: 99,1 procent.

Matura 2017. Podlascy maturzyści są drudzy w kraju

- To nie do końca tak jest, bo my uważamy, że te 100 procent zdawalności osiągnęliśmy. Ponieważ wszyscy nasi tegoroczni absolwenci zdali maturę. Tegoroczni! - podkreśla z uśmiechem Anna Niczyporuk, dyrektor elektryka. - OKE do swego wyliczenia dołożyła ośmiu m.in. ubiegłorocznych absolwentów, którzy teraz po raz pierwszy podeszli do matury. A to dlatego, że w ubiegłym roku nie skończyli szkoły, w sierpniu zdali poprawki, ale matura już ich ominęła.

Dyrektor zaznacza, że co roku "elektryk" jest w czołówce szkół, bo ma zdolnych i pracowitych uczniów. - Z matematyki jesteśmy nie do pobicia. Jesteśmy dalej na czwartym miejscu, po m.in. I i II LO - przypomina dyrektor Niczyporuk.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny