Uroczysko - 18. urodziny (program)

Redakcja
XVIII Spotkania z Naturą i Sztuką "Uroczysko"
XVIII Spotkania z Naturą i Sztuką "Uroczysko"
XVIII Spotkania z Naturą i Sztuką "Uroczysko" ruszają już 1 czerwca.

XVIII Spotkania z Naturą i Sztuką "Uroczysko" jak co roku promują regionalnych twórców, zdrowy tryb życia, oraz tradycje kulinarną i kulturę regionu. W tym roku w dniu 2.06.2013 już tradycyjnie impreza ta zostanie połączona z dwoma cyklicznym przedsięwzięciami kulinarnymi : XV Mistrzostwami Świata w Pieczeniu Kiszki i Babki Ziemniaczanej oraz organizowanym już po raz VIII Konkursem Nalewek Puszczańskich.

Te dwie imprezy wpisały się na stałe w działania promujące dziedzictwo kulinarne nie tylko Supraśla i okolic, ale całego Podlasia. Tradycja tych imprez powoduje duże zainteresowanie publiczności z aglomeracji Białostockiej, jak również turystów z całego kraju, mamy już dwa zgłoszenia warszawskich biur podróży..

Obu konkursom towarzyszy kiermasz kulinarnych produktów regionalnych oraz rękodzieła ludowego, dzięki któremu również mieszkańcy Gminy Supraśl mają okazję na bliskie spotkanie z tą częścią naszej tradycji.

Scena towarzysząca naszej imprezie jest miejscem prezentacji współczesnej muzyki o korzeniach szeroko pojętego folkloru Podlasia oraz klimatach zbliżonych do muzyki balladowej. W tym roku przy współpracy Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu w sposób szczególnych zostanie ona udostępniona najmłodszym mieszkańcom naszej Gminy którzy będą mieli okazję przed szeroką publicznością zaprezentować swoje osiągnięcia na niwie muzycznej.

Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej na czas trwania naszej imprezy udostępnia w swojej siedzibie prezentację materiałów posesyjnych tj. skróty referatów i wydawnictwo a w nowym obiekcie restauracji I punktu informacji turystycznej "Bukowiska" zostanie zaprezentowana wystawa fotograficzna I filatelistyczna na temat "Zając wczoraj i dziś" - wśród eksponowanych fotografii znajduje się 15 prac (już archiwalnych bo pochodzących z lat 60-tych XX wieku) Wiktora Wołkowa - oraz zaproponujemy gościom spacery po ścieżkach dydaktycznych Parku. W formie wystawy plenerowej na płocie wzdłuż bulwarów będzie można zobaczyć kilkaset prac plastycznych dzieci - dorobek konkursu "Gdzie jest zając szarak".

W ramach części przyrodniczej XVIII Spotkań z Naturą i Sztuką "Uroczysko" zostanie reaktywowane "plenerowe nocne kino przyrodnicze" w tzw. "amfiteatrze " przy Centrum Edukacji w Supraślu. Tegoroczny cykl przeglądu filmów przyrodniczych i dokumentalnych będzie miał roboczy tytuł "cudze chwalimy - swego nie znamy" Odbędą się również skumulowane w "uroczyskowym" tygodniu spotkania z podróżnikami "Podróże małe i duże" organizowane wspólnie z klubem "Pikuś".

Lokalizacja imprez plenerowych na tzw. bulwarach nadrzecznych, obecnie im Wiktora Wołkowa, daje dodatkową okazję bliskiego kontaktu gości Supraśla z naszą rzeką i jej walorami wypoczynkowymi i przyrodniczymi.

W dniach od 6 do 9 czerwca odbędzie się zlot kuglarski w ramach którego będzie my gościć kilkudziesięciu pasjonatów tej zapomnianej sztuki z całego kraju. Zaproponują oni zajęcia dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjum oraz trzy imprezy - pokazy sztuki kuglarskiej w naszym mieście.

Jest również bardzo prawdopodobne że podczas tegorocznego "Uroczyska" odwiedzi nas ekipa filmowa która oprócz spotkania z naszą imprezą ma zamiar gościć w domach supraskich gospodyń, które do dziś kultywują tradycje kulinarne regionu.

XVIII Spotkania z Naturą i Sztuką "Uroczysko" - program

1.06.2013 SOBOTA

godz. 19:30 Alkierz wernisaż wystawy "Ikonoteka" Olga, Lidia, Dariusz - Winyl Rekords Art.
godz. 20:00 Dom Ludowy - Kino "Jutrzenka" 18-ka "Uroczyska"- koncert zespołów Miąższ, Limboski , Don Neon i Jego Boski Szaleniec ,Tymon Tymański & Transistors.

2.06.2013 NIEDZIELA
Bulwary Wiktora Wołkowa

WYSTĘPY NA SCENIE:
godz. 11:00 "Upcykling - nowe Życie starych ubran" pokaz mody oraz przedstawienie ekologiczne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Studziankach.
godz. 12:00 Żurawinki
godz. 13:00 Zespół "Zahadka"
godz. 13:30 Rozstrzygnięcie konkursów
godz. 14:00 Muzyka Młodego Supraśla - zespoły dziecięce i młodzieżowe
godz. 15:00 Chór Supraski p. Jerzego Tomzika
godz. 16:00 Chór Cantus Deo
godz. 16:40 Trulejbas i znajomi - kapele młodzieżowe

KONKURSY:

godz. 12:00 XV Mistrzostwami Świata w Pieczeniu Kiszki i Babki Ziemniaczanej
godz. 13:30 VIII Konkurs Nalewek Puszczańskich

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

Kiermasz rękodzieła i tradycyjnych wyrobów kulinarnych
Plenerowa wystawa pokonkursowa prac plastycznych dzieci - "Gdzie jest zając szarak" - bulwary Wiktora Wołkowa
Warsztaty ekologiczne i prezentacja materiałów posesyjnych "Gdzie się podział zając szarak"- siedziba Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej

od 2.06.2013

Wystawa fotograficzna "Zając wczoraj i dziś"- "Bukowisko" - punkt informacji turystycznej
Wystawa filatelistyczna "Zając w filatelistyce" - "Bukowisko" - punkt informacji turystycznej
Wystawa prac pracowników katedry architektury mieszkaniowej Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej - "Bukowisko" - punkt informacji turystycznej

5.06.2013 ŚRODA

godz. 21:30-23:00 "amfiteatr" przy Centrum Edukacji w Supraślu "Plenerowe nocne kino przyrodnicze" -"cudze chwalimy - swego nie znamy". Przegląd filmów przyrodniczych "Dzika Polska" i dokumentalnych

6.06.2013 CZWARTEK

godz. 19.00-24.00 Dom Ludowy - Kino "Jutrzenka"
spotkania podróżnicze "Podróże małe i duże" klub "Pikuś"
Maraton slajdowy "Supraśl -Balsthal -20 lat - Tam i z powrotem"

7.06 - 9.06.2013

godz. 19.00-24.00 Dom Ludowy - Kino "Jutrzenka"
Zlot Kuglarski - Centrum Edukacji w Supraślu
7.06 piątek godz.12:00 - 14:00 zajęcia dla dzieci ze szkoły podstawowej
7.06 piątek godz. 20:00 - 22:00 skwer przy fontannie.
Scena otwarta -występ gości zlotu.

8.06 SOBOTA

godz. 20.00-22.00 skwer przy fontannie

parada
pokaz fire show
koncert pod Alkierzem
występy gości

9.06.2013 NIEDZIELA

godz. 20:00 Alkierz lub kino "Jutrzenka"
"nocne kino przyrodnicze" -"cudze chwalimy - swego nie znamy".
Pokaz filmu "Pejzaż północno-wschodni" i spotkanie z reżyserem Wojciechem Iwańskim.

Czytaj e-wydanie »

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie