Tur Bielsk Podlaski - Prokom III Gdynia 71:59. Porozmawiali, poskutkowało.

Kamil Zakrzewski wrócił na parkiet i poprowadził Tura do triumfu
Kamil Zakrzewski wrócił na parkiet i poprowadził Tura do triumfu fot. Wojciech Oksztol
Koszykarze Tura Bielsk Podlaski do sześciu przedłużyli passę drugoligowych zwycięstw. Tym razem drużyna Andrzeja Sinielnikowa pokonała 71:59 Prokom III Gdynia.

Jestem zdziwiony niską lokatą w tabeli naszych rywali. To dobrze wyszkolony i waleczny zespół - mówi Kamil Zakrzewski z Tura.

Zaskoczeni byli także inni bielszczanie i goście po dwóch kwartach prowadzili 35:31.

- W przerwie porozmawialiśmy sobie, że samo się nie wygra i musimy wziąć się do roboty. Na trzecią kwartę wyszliśmy z zupełnie innym nastawieniem - dodaje Zakrzewski.

Poskutkowało. Tur wzmocnił obronę i przejął inicjatywę. Zakrzewski, który wrócił na parkiet po przebytej grypie, zdobył aż 29 punktów i to przede wszystkim jemu nasza drużyna zawdzięcza sukces.

Wyniki 10. kolejki:
Tur Bielsk Podlaski - Prokom III Gdynia 71:59 (15:17, 16:18, 22:9, 18:15).

Tur: Zakrzewski - 29 pkt., Monach - 13, Wysocki - 12, Ćwikowski - 8, Bet - 5, Weres - 2, Krajewski - 2, Taranta - 0, Poźniak - 0, Kiluk - 0.

MMKS Toruń - AZS UWM Olsztyn 88:54, Żuraw Gniewino - Astoria Bydgoszcz 75:97, KS Piaseczno - Basket Kwidzyn 74:52, Harmattan Gniewkowo - SKK Siedlce 83:90, Korsarz Gdańsk - ŻTS Nowy Dwór Gdański 80:79.

Mecz: OSSM PZKosz Sopot - Legia Warszawa został przełożony.

Mecz rozegrany awansem: Żyrardowianka Żyrardów - OSSM PZKosz Warszawa 88:79.

Program 11. kolejki:
5 i 6 grudnia: Nowy Dwór Gd. - Tur, Siedlce - Korsarz, Basket - Harmattan, Astoria - Piaseczno, AZS UWM Olsztyn - Żuraw, OSSM Warszawa - MMKS Toruń, Legia - Żyrardowianka, Prokom III - OSSM Sopot.