Tur Bielsk Podlaski – KS Wasilków 2:0 (zdjęcia)

(jan)
Tur Bielsk Podlaski – KS Wasilków 2:0
Tur Bielsk Podlaski – KS Wasilków 2:0 Krzysztof Jankowski
Cenne zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi odnieśli piłkarze Tura Bielsk Podlaski pokonując w niedzielę spadkowicza z III ligi – KS Wasilków 2:0 (2:0).

Wynik meczu gospodarze ustalili w pierwszej połowie. Już w 7. minucie Karol Kosiński precyzyjnie wykonał rzut rożny, piłka trafiła na głowę Przemysława Koźlika, a środkowy obrońca mocnym strzałem pokonał bramkarza Michała Brzozkę. Drugi gol był też skutkiem dobrze wykonanego stałego fragmentu gry. Tym razem dośrodkowywał Michał Walczuk, a o piłkę w polu karnym Andrzej Kosiński walczył z Przemysławem Pankiem. Piłka odbiła się od nogi wchodzącego wślizgiem obrońcy z Wasilkowa i wpadła do siatki.
Trener gości Artur Woroniecki szybko musiał ściągnąć z boiska kontuzjowanego Pawła Naliwajkę, a przy dwubramkowym prowadzeniu Tura zdjął też defensywnego pomocnika Tomasza Kosickiego, zmieniając go drugim napastnikiem Dawidem Śliwowskim. Nadal to jednak gospodarze mieli więcej z gry i w drugiej połowie stworzyli sobie kilka kolejnych okazji bramkowych, jednak Karolowi Kosińskiemu i Danielowi Daniłowskiemu tym razem brakowało precyzji w ich wykończeniu.