Tur Bielsk Podlaski blisko czołówki

Krzysztof Jankowski
W meczu z rezerwami łomżyńskiego ŁKS-u piłkarze Tura przespali pierwszą połowę, ale w drugiej gościom nie pomogło już nawet klękanie. Na zdjęciu gospodarze w czerwonych strojach: Maciej Kesler (przy piłce), Radosław Żero i Stefan Chilkiewicz. Krzysztof Jankowski
Jak burza idą przez czwartoligowe rozgrywki zawodnicy Tura. Po kolejnej serii zwycięstw - 5:2 z dawną łomżyńską Perspektywą i 3:0 z Michałowem - zbliżyli się na odległość jednego punktu do miejsca dającego awans do III ligi.

Mecz z rezerwami ŁKS-u miał przedziwny przebieg. W pierwszej połowie gospodarze dali się zaskoczyć łomżynianom i stracili dwa gole. Niepokonaną dotychczas wiosną defensywę Tura skutecznie rozmontował Marcin Tadaj, który najpierw celnie główkował, a potem pozwolił się sfaulować w polu karnym, a jedenastkę skutecznie wykonał doświadczony Marcin Sawko.
Po przerwie wszystko wróciło do normy i Tur rozniósł rywali. Zaczął z karnego Mateusz Jakubowski, a potem dwa gole dorzucił Kamil Stanisławski, a po jednym: Radosław Żero i Artur Kiszko.

W niedzielę w Michałowie nasi piłkarze nie popełnili już grzechu zaniechania i od początku ruszyli do ataku. Błysnął zwłaszcza Radek Żero, który już w 7. min. przedryblował kilku rywali i pokonał Robarta Kucharczyka.

Później apetyty obu zespołów na gole ostudził padający deszcz, ale po przerwie znów zaświeciło słońce i Tur dołożył jeszcze dwa trafienia. Najpierw piłkę od Żery dostał Artur Kiszko, a później sam świetnym dośrodkowaniem obsłużył Rafała Iwaniuka. Pod koniec meczu efektowną akcję przeprowadził jeszcze raz Iwaniuk. Przejął piłkę wybitą przez Piotra Kulgawczuka, przebiegł z nią pół boiska, ale nie miał już sił, by pokonać Kucharczyka.

Wyniki

Tur - ŁKS II Łomża 5:2 (0:2)
Bramki: 0:1 - 10' Tadaj (głową), 0:2 - Sawko (karny), 1:2 - 49' M .Jakubowski (karny, po faulu na Marcinkiewiczu), 2:2 - 52' Żero (as. A. Kiszko z wolnego), 3:2 - 55' Stanisławski (as. Marcinkiewicz), 4:2 - 65' Stanisławski (as. A. Kiszko), 5:2 - 89' A. Kiszko (as. M. Jakubowski).
Żółte kartki: Klemensowicz, Iwaniuk (Tur); Siekierski, Tadaj (ŁKS). Widzów 100.
Tur: Kulgawczuk - Kesler, Chilkiewicz (80' Wielanowski), Klemensowicz, Marcinkiewicz - Radosław Żero, Karol Car, M. Jakubowski, A. Kiszko (91'+ K. Kiszko) - Muczyński (62' Iwaniuk), Stanisławski (84' Wierbicki).

KS Michałowo - Tur 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 - 7' Żero (b.a.), 0:2 - 63' A. Kiszko (as. Żero), 0:3 - 69' Iwaniuk (as. A. Kiszko).
Zółe kartki: Janczewski, Słoma (Michałowo); M. Jakubowski (Tur). Widzów 70.
Tur: Kulgawczuk - K. Kulikowski, Chilkiewicz (58' Iwaniuk), Klemensowicz, Marcinkiewicz - Kesler, Karol Car, M. Jakubowski, A. Kiszko (78' Wierbicki) - Radosław Żero (73' K. Kiszko), Stanisławski (67' Kozłowski).