IV liga. Tur samodzielnym liderem. Zmiana trenera w Warmii Grajewo

jan, los
Mecz Tur Bielsk Podlaski - Dąb Dąbrowa Białostocka
Mecz Tur Bielsk Podlaski - Dąb Dąbrowa Białostocka Krzysztof Jankowski
Na czele tabeli IV ligi wysforował się bielski Tur, który wygrał 5:1 u siebie z Dębem Dąbrowa Białostocka. Warmia Grajewo ju7ż bez trenera Andrzeja Olszewskiego

Sobotni mecz w Bielsku był prawdziwym popisem najlepszego strzelca IV ligi Karola Kosińskiego. Przerastający o klasę te rozgrywki ofensywny pomocnik Tura strzelił 3 gole w 6 minut, a zagrał tym razem na środku ataku (trener Paweł Bierżyn dał odpocząć pełniącemu dotychczas rolę dziewiątki młodzieżowcowi Krzysztofowi Cudowskiemu oraz filarowi defensywy Pawłowi Łochnickiemu).

W 25. minucie K. Kosiński wykorzystał imponujący rajd Michała Walczuka, podczas którego lewoskrzydłowy minął kilku przeciwników i dokładnie dośrodkował na głowę Karola. W 28. minucie pokonał Jakuba Okułę z "jedenastki", zaś w 30. minucie dobił z kilku metrów zablokowany przez obrońców strzał głową Mateusza Rogowskiego, po rzucie rożnym Walczuka.

Do przerwy w Bielsku było więc już 3:0, ale po zmianie stron goście zdobyli bramkę z kontrowersyjnego karnego. W 63. minucie Krzysztof Czerniawski przewrócił się w polu karnym Tura bez ingerencji biegnącego przed nim Mateusza Rogowskiego, a sędzia Krzysztof Jabłonowski uznał, że było tam jakieś przewinienie. Karnego skutecznie wykorzystał Wojciech Bil.

Co ciekawe, była to już trzecia "jedenastka" w tym spotkaniu. Pierwszą — w 28. minucie — na gola zamienił K. Kosiński, a w 45. minucie strzał Czerniawskiego wybronił świetnie spisujący się w bramce Tura Patryk Sidun.

Końcówka meczu była już szarpana oraz pełna fauli i przepychanek. Jednak Tur strzelił jeszcze dwie bramki, po trafieniach M. Rogowskiego (podaniem obsłużył go Walczuk) oraz Kevina Kiersnowskiego (efektownym lobem nad wybiegającym bramkarzem, po prostopadłym podaniu K. Kosińskiego).

Po pożegnaniu trenera Andrzeja Olszewskiego pierwsze zwycięstwo odniosła grajewska Warmia. Pod wodzą grających zawodników Kamila Randzio i Marcina Arciszewskiego Warmia wygrała 2:1 na wyjeździe z Cresovią Siemiatycze. Dwie bramki dla gości zdobył Dawid Kondratowicz. Pierwszą po szybkiej wymianie piłki z udziałem czterech zawodników, drugą z rzutu karnego po faulu na Bogdaniuku. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Kacper Zuzuliński w drugiej połowie. Po raz kolejny dobry mecz wśród Wilków, zanotował bramkarz Filip Święciński. Trenerem Warmii od poniedziałku będzie Leszek Zawadzki.

Wyniki 5. kolejki
Tur Bielsk Podlaski – Dąb Dąbrowa Białostocka 5:1, Sparta Augustów – Sparta 1951 Szepietowo 1:3, Wissa Szczuczyn – MKS Mielnik 5:0, Orzeł Kolno – Krypnianka Krypno 1:3, MOSP Białystok – KS Michałowo 0:2, Cresovia Siemiatycze – Warmia Grajewo 1:2, Sokół 1946 Sokółka – Wigry II Suwałki 3:3, Promień Mońki – Hetman Białystok 3:1.