Piłka nożna. Pogrom w Zambrowie. Olimpia - Czarni 11:0. Ruch potknął się w Wasilkowie (zdjecia)

Migawki z meczu KS Wasilków - Ruch Wysokie Mazowieckie (1:1)
Migawki z meczu KS Wasilków - Ruch Wysokie Mazowieckie (1:1) Wojciech Wojtkielewicz
W Keeza IV Lidze o włos od awansu jest Olimpia Zambrów, która rozgromiła Czarnych Czarna Białostocka 11:0 i ma cztery punkty przewagi nad Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Zambrowianie wykorzystali potknięcie Ruchu w Wasilkowie (1:1) i jeśli w środę pokonają u siebie Warmię Grajewo, to nic nie odbierze im promocji. Jeśli tak się nie stanie o wszystkim decydować będzie starcie ostatniej kolejki, w którym Olimpia wybierze się do Wysokiego Mazowieckiego.

Zespół Ruchu zapłacił wysoką cenę za zdobycie w minioną środę regionalnego Pucharu Polski (3:0 z Turem Bielsk Podlaski). W końcówce spotkania w Wasilkowie przyjezdnym zabrakło sił i w doliczonym czasie gry gola na 1:1 strzelił w zamieszaniu podbramkowym Aleksiej Watkiewicz.

Wcześniej goście długo kontrolowali boiskowe wydarzenia, a w 36. minucie wyszli na prowadzenie, po ładnym strzale Łukasza Grzybowskiego. W końcówce miejscowi mocno przycisnęli. Za pierwszym razem nie udało się, bo Jan Kowalski trafił futbolówką w słupek. Lepiej ustawiony celownik miał rezerwowy Watkiewicz, który doprowadził do remisu, czym otworzył Olimpii autostradę do awansu.

Zambrowanie już w trzeciej minucie rozpoczęli demolowanie rywali z Czarnej Białostockiej, po golu niezawodnego Kamila Zalewskiego. Największy wkład w pogrom gości mieli Przemysław i Mateusz Jastrzębscy. Obaj popisali się hat-trickami.

- Oczywiście, wynik w Wasilkowie bardzo mnie ucieszył, ale chcę podkreślić, że wszystko, co osiągnęliśmy dotąd w tym sezonie zawdzięczamy sobie - zaznacza trener zambrowian Tomasz Kulhawik. - Strzeliliśmy aż 136 goli, co jest rekordowym osiągnięciem, a sam Kamil Zalewski ma na koncie 56 trafień. Na fetowanie przyjdzie jednak jeszcze czas. Najpierw musimy przypieczętować awans, najlepiej już w pierwszym podejściu z Warmią, by do Ruchu jechać już z wystarczającą przewagą - dodaje.

Pucharowa porażka z Ruchem nie wpłynęła demobilizujaco na piłkarzy Tura, którzy pokonali u siebie 1:0 ŁKS1926 Łomża. Sukces gospodarzy jest tym cenniejszy, że od 8. minuty grali oni w dziesiątkę, po czerwone kartce dla Jacka Dzienisa. Gola na wagę wygranej strzelił w 25. minucie z rzutu karnego Marcin Bazylewski.

WYNIKI 29. KOLEJKI
Orzeł Kolno - MOSP Białystok 1:3 (1:2).
Bramki: 1:0 - Domurat (17), 1:1 - Wołosik (36), 1:2 - Karol (42), 1:3 - Leonowicz (63).
Krypnianka Krypno - KS Grabówka 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Woźniewski (37), 1:1 - Szóstko (46).

Olimpia Zambrów - Czarni Czarna Białostocka 11:0 (5:0). Bramki: 1:0 - Zalewski (3), 2:0 - P. Jastrzębski (22), 3:0 - Jakimiuk (23), 4:0 - P. Jastrzębski (28), 5:0 - Ciborowski (31), 6:0 - Ciborowski (46), 7:0 - P. Jastrzębski (68), 8:0 - M. Jastrzębski (76), 9:0 - M. Jastrzębski (78), 10:0 - Zalewski (81), 11:0 - M. Jastrzębski (87).

Tur Bielsk Podlaski - ŁKS1926 Łomża 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Bazylewski (25-karny).

KS Wasilków - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Grzybowski (36), 1:1 - Watkiewicz (90).

Promień Mońki - KS Michałowo 4:1 (3:0). Bramki: 1:0 - Chojnowski (40), 2:0 - Tekień (42), 3:0 - Tekień (43), 4:0 - Purta (69), 4:1 - Panek (90).

Cresovia Siemiatycze - Hetman Białystok 3:0. Bramki: Kowalczuk - dwie, Kosiński.

Sparta 1951 Szepietowo - Warmia Grajewo 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Wojno (21), 1:1 - Kossyk (50), 2:1- Ołów (64).

1. Olimpia Zambrów 28 74 136-19
2. Ruch Wysokie Maz. 28 70 73-13
3. ŁKS 1926 Łomża 28 65 95-31
4. KS Michałowo 28 53 71-42
5. Tur Bielsk Podlaski 28 51 64-39
6. KS Wasilków 29 48 50-43
7. Warmia Grajewo 28 43 64-39
8. KS Grabówka 29 40 54-67