Tur Bielsk Podlaski - Barkas Tolkmicko 2:1 (zdjęcia)

(jan)
Tur Bielsk Podlaski – Barkas Tolkmicko 2:1
Tur Bielsk Podlaski – Barkas Tolkmicko 2:1 Krzysztof Jankowski
Piłkarze Tura Bielsk Podlaski przerwali złą passę ligowych porażek i pokonali na własnym boisku będącą faworytem drużynę Barkasu Tolkmicko 2:1 (1:0).

Goście to na trzecioligowe warunki bogaty i dobrze zorganizowany klub, którego skład oparto na ogranych w drugiej lidze zawodnikach z Elbląga. Jesienią zdarzają im się jednak wpadki. Jeszcze w sierpniu Barkas przegrał 0:1 w Narewce, a teraz nie sprostał w Bielsku Turowi.

- To był bardzo słaby występ naszego zespołu - przyznawali po meczu goście, którzy spotkanie zaczęli od dynamicznych ataków. W kilku sytuacjach świetnym refleksem wykazywał się jednak bramkarz bielszczan Łukasz Szczepanik.

Po kwadransie do głosu zaczęli dochodzić gospodarze i tuż przed przerwą objęli prowadzenie. Dośrodkowanie w pole karne posłał Hubert Karwacki, a interweniujący wślizgiem Damian Kostkowski wpakował piłkę do własnej bramki.

Zaskoczeni goście na początku drugiej połowy pozwolili Turowi na drugi cios. Bielszczanie rozklepali w środku boiska rywali, piłka trafiła do wbiegającego ze skrzydła Radosława Żery, a ten strzałem po ziemi oszukał wybiegającego bramkarza.

W 55. minucie Kostkowski zrehabilitował się za bramkę samobójczą i silnym strzałem głową pokonał Szczepanika, ale gościom nie udało się już doprowadzić do remisu.

Tur Bielsk Podlaski - Barkas Tolkmicko 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 - 13' Kostkowski (sam), 2:0 - 49' Radosław Żero, 2:1 - 55' Kostkowski.
Tur: Szczepanik - Kesler, Naliwajko, Karol Jakubowski, Gudewicz - Lewczuk (66' Marcinkiewicz) - Karwacki, K. Kosiński, M. Jakubowski, Radosław Żero (90'+3 R. Kulikowski) - Tomaszewski (85' Daniłowski).
Czerwona kartka: Ciesielski w 61. min (Barkas, poza boiskiem za niesportowe zachowanie).
Żółte kartki: Karol Jakubowski, Marcinkiewicz, Karwacki (Tur); Kuczkowski (Barkas).