Tadeusz Arłukowicz kandydatem Kukiz’15 na prezydenta...

  Tadeusz Arłukowicz kandydatem Kukiz’15 na prezydenta Białegostoku

  (mw)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Były senator PO powalczy o fotel prezydenta Białegostoku
  1/7
  przejdź do galerii

  Były senator PO powalczy o fotel prezydenta Białegostoku ©Wojciech Wojtkielewicz

  Były wiceprezydent Białegostoku, przez lata związany z Platformą Obywatelską, bliski politycznie przyjaciel Roberta Tyszkiewicza i Tadeusza Truskolaskiego. Teraz wraca z politycznej emerytury.
  Tadeusz Arłukowicz, bo o nim mowa, wziął wszystkich z zaskoczenia. Jak gdyby nigdy nic w niedzielne południe przyjechał rowerem na Rynek Kościuszki. Akurat trwała tam konferencja prasowa członków ugrupowania Kukiz’15. Dziennikarze mieli poznać nazwiska reprezentujące ruch w tegorocznych wyborach samorządowych. To, co stało się potem, było dla zgromadzonych zaskoczeniem.
  Zobacz galerię
  - To, co jest bardzo istotne, to to, żeby mieć odpowiednich przedstawicieli, odpowiednie twarze kampanii samorządowej. Bo to w odróżnieniu od kampanii parlamentarnej są reprezentanci środowisk lokalnych - mówił Marcin Leoszko koordynator ds. wyborów samorządowych na terenie województwa podlaskiego.

  Wybory samorządowe 2018. Żalek, Wnorowski, Putra, Paszkowski i Gromko. PiS rozmyśla nad kandydatem na prezydenta Białegostoku

  – Macie kandydata na prezydenta czy nie? To może ja bym kandydował? - zapytał nagle stojący za dziennikarzami Tadeusz Arłukowicz.

  - To jest bardzo dobry pomysł! - krzyknęli niemal jednocześnie Marcin Leoszko i Wanda Jankowska, wiceszefowa stowarzyszenia Kukuz’15.

  Stosunki na linii prezydent Białegostoku - PiS, czyli wojna podjazdowa

  I rzeczywiście, były senator Platformy Obywatelskiej, przez ostatnie lata pozostający na politycznej emeryturze, pełniący - o czym mówił otwarcie - funkcję menedżera domu, wkroczył pewnie między członków ruchu Kukiza.

  - Do kogo należy miasto? Na to pytanie powinni sobie odpowiedzieć wszyscy kandydaci. Nie ekonomia, po pierwsze: mieszkańcy. To mieszkańcy rządzą miastem. I w tym kierunku będziemy pracowali - zapowiedział Arłukowicz.

  Podkreślał, że kampania wyborcza się jeszcze nie rozpoczęła. - Przystępujemy do pracy. Chcemy uwolnić tę energię, która drzemie w Białymstoku. Dać mieszkańcom wybór. Chcemy przedstawić im nową wizję rozwoju Białegostoku - mówił kandydat na prezydenta.  Komentarze (32)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (32) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Najgroźniejsze wypadki z ciągnikami. Nawet Cimoszewicz zderzył się z traktorem

  Najgroźniejsze wypadki z ciągnikami. Nawet Cimoszewicz zderzył się z traktorem

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hotel Traugutta 3. Kolejne cztery gwiazdki rozbłysły w Białymstoku. Niezwykły design nawiązuje do historii

  Hotel Traugutta 3. Kolejne cztery gwiazdki rozbłysły w Białymstoku. Niezwykły design nawiązuje do historii