MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Supraśl. Konferencja "Nowe trendy w rozwoju uzdrowisk i priorytety w ich promocji" w ramach obchodów światowego dnia turystyki

OPRAC.:
Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Wsparcie uzdrowisk w ramach Programu Polski Ład Polskie Uzdrowiska - to temat konferencji, która została zorganizowana w Supraślu. Wśród przybyłych gości znalazł się m.in. wiceminister Andrzej Gut-Mostowy. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji z ogólnopolskich obchodów światowego dnia turystyki.

Od 1980r. Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) obchodzi corocznie 27 września Światowy Dzień Turystyki na pamiątkę przyjęcia statutu Organizacji, co nastąpiło 27 września 1970 roku. Obchody mają kształtować społeczną świadomość dotyczącą znaczenia i roli turystyki we współczesnym świecie, zarówno w aspekcie kulturowym, politycznym i gospodarczym. Co roku organizatorom towarzyszy inne hasło przewodnie. Hasło tegorocznej edycji to "Przemyśleć turystykę na nowo".

Konferencję "Nowe trendy w rozwoju uzdrowisk i priorytety w ich promocji" zainaugurował sekretarz stanu Ministerstwo Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy, który przybliżył uczestnikom wsparcie, jakie otrzymały gminy uzdrowiskowe w ramach Programu Polskie Uzdrowiska oraz wpływ inwestycji na ofertę dla turystów i kuracjuszy.

Każda z 50 gmin uzdrowiskowych w Polsce otrzymała w ramach Programu Polskie Uzdrowiska bezzwrotne dofinansowanie w wysokości do 5 mln zł. Środki ze wsparcia przeznaczone są na inwestycje poszerzające ofertę dla kuracjuszy i turystów - zgodnie ze zgłaszanymi przez nich potrzebami - mówił wiceminister Andrzej Gut-Mostowy.

Po wystąpieniu sekretarza stanu sytuację polskich uzdrowisk przedstawili prezes Stowarzyszenia Gmin Uzdrowisk RP dr Jan Golba, burmistrz gminy Supraśl dr Radosław Dobrowolski oraz zastępca burmistrza miasta Augustów Sławomir Sieczkowski, a zwieńczenie konferencji stanowiła prezentacja na temat promocji gmin uzdrowiskowych przez Polską Organizację Turystyczną.

Zobacz też:Podlaska policja ma 32 nowych funkcjonariuszy. Złożyli oficjalne ślubowanie przed generałem i tłumem publiczności (ZDJĘCIA)

od 7 lat
Wideo

Oszuści 2 - oferty wyjazdów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny