Superfirmy 2011: pokażemy podlaskie firmy społecznie odpowiedzialne

Redakcja
Udostępnij:
Gazeta Współczesna oraz Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku zapraszają do udziału w rankingu „Superfirmy 2011”. Ma on na celu wyróżnienie najlepszych firm w poszczególnych powiatach województwa podlaskiego (w tym także w powiatach miejskich) kierujących się zasadami biznesu odpowiedzialnego społecznie.

To już druga edycja „Superfirm”. Ubiegłoroczny ranking pokazał, że koncepcja społecznego zaangażowania biznesu coraz bardziej zyskuje na popularności wśród podlaskich przedsiębiorstw, które dążąc do osiągnięcia celów ekonomicznych, uwzględniają jednocześnie interesy społeczne.

W zeszłym roku na uroczystość rozstrzygnięcia przybyło około 100 przedstawicieli firm wcielających w życie CSR, spośród których 34 zostały wyróżnione.

Ranking obejmuje wszystkie firmy

działające na terenie województwa podlaskiego, niezależnie od liczby zatrudnionych i formy własności, jest bezpłatny i nieobowiązkowy. Chcemy podkreślić, że szansę na wygraną mają zarówno małe, rodzinne firmy, jak i wielkie przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność na dużą skalę.

Udział w rankingu jest możliwy dzięki wypełnieniu załączonej do listu ankiety. Ankiety zostaną ocenione przez specjalistów i będą stanowić punkt wyjścia dla członków kapituły, którzy zatwierdzą ostateczne wyniki rankingu. Kapituła rankingu złożona będzie z ekspertów z dziedziny finansów, ekonomii, marketingu, zarządzania personelem i mediów.

Oficjalne rozstrzygnięcie rankingu „Superfirmy 2011”

przewidziane jest na 20 maja 2011 roku, na specjalnym spotkaniu, w czasie którego Gazeta Współczesna i Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku wyróżnią po trzy najlepsze firmy z każdego powiatu województwa podlaskiego.

Na wypełnione ankiety czekamy do 15 kwietnia. Można je przesłać pocztą na adres: „Gazeta Współczesna”, 15-419 Białystok, ul. św. Mikołaja 1 lub faksem na numer: 85 748 96 20. Istnieje również możliwość wypełnienia ankiety wirtualnej, którą można wysłać drogą elektroniczną na adres [email protected] Ankieta wraz z regulaminem rankingu umieszczone są w załacznikach obok.

Oo patronaty honorowe nad przedsięwzięciem

zwróciliśmy się do: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Marszałka Województwa Podlaskiego, Wojewody Podlaskiego oraz Ministra Rozwoju Regionalnego. O wsparcie zwróciliśmy się do instytucji i stowarzyszeń biznesowych i okołobiznesowych, działających na terenie województwa podlaskiego.

Każdy z uczestników rankingu „Superfirmy 2011” otrzyma specjalną publikację poświęconą budowaniu strategii biznesu odpowiedzialnego społecznie, przygotowaną przez ekspertów z Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku.

Gościem specjalnym będzie Jasiek Mela, polski polarnik, najmłodszy w historii zdobywca biegunów, pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu. Laureat wielu nagród za działania na rzecz innych niepełnosprawnych w ramach fundacji "Poza Horyzonty”, której jest założycielem. Ponadto na uroczystości związane z wręczeniem nagród „Superfirmy 2011” specjalne zaproszenia otrzymają m.in.: Elżbieta Bieńkowska – minister rozwoju regionalnego, Maciej Żywno – wojewoda podlaski oraz Jarosław Dworzański – marszałek województwa podlaskiego.

Licząc na Państwa udział, z wyrazami szacunku:

  • Konrad Kruszewski, 
    **
    redaktor naczelny „Gazety Współczesnej” **
  • dr Mirosława Cywoniuk, rektor Wyższej Szkoły Ekonomicznej
    w Białymstoku

 

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt

z red. Marylą Pawlak-Żalikowską,

[email protected], tel. 85 748 95 52.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie