Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spotkanie szefów WORD-ów z Podlaskiego. Bezpieczeństwo na drogach zależy od jakości szkoleń

Tomasz Dworzańczyk
Tomasz Dworzańczyk
Wideo
od 16 lat
Marek Olbryś, wicemarszałek województwa oraz przedstawiciele trzech Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego rozmawiali o regulacjach prawnych i o kwestiach bezpieczeństwa na drogach.

Takie spotkania i rozmowy pozwalają zebrać wiedzę i odpowiednio kształtować plany i działania na przyszłość- mówił wczoraj w Łomży mówił Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Odbyła się tam konferencja przedstawicieli trzech Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, na której debatowano o regulacjach prawnych, sytuacji finansowej ośrodków i o kwestiach bezpieczeństwa na drogach. Dane statystyczne i opinie osób zdających egzaminy wskazują, że podlaskie „WORD-y” nalezą do przewodnich w kraju. Ich dobra sytuacja finansowa pozwala na zadowalające kształtowanie płac pracowników, poprawianie infrastruktury, ale także większe odpisy związane z działaniami na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Chcemy, by nasi radni wiedzieli, jak jakość szkolenia i działania naszych ośrodków ruchu drogowego wpływa na stan wiedzy kierowców i bezpieczeństwo na drogach - podkreślił Olbryś.

Zobacz najlepsze szkoły jazdy w Białymstoku

Samorząd województwa nadzoruje pracę tych ośrodków, potrzebuje zatem bardzo dokładnych analiz, aby osiągać jak najlepszą jakość działania instytucji. Dzięki temu może zadbać o szeroko rozumiane bezpieczeństwo na drogach różnymi działaniami:

  • poprawiając jakość dróg,
  • poprawiając odpowiednie oznakowanie dróg,
  • wpływać na jakość szkolenia i egzaminowania kierowców.

Wicemarszałek zaznacza, że bezpieczeństwo na drogach to również wsparcie finansowe od samorządu województwa pozwalające na systematyczne szkolenie kierowców służb mundurowych czy też innych organizacji.

W konferencji wzięli udział dyrektorzy wszystkich WORD-ów w województwie. W tym Mirosław Oliferuk z Łomży, Przemysław Sarosiek z Białegostoku i Grzegorz Wilczyński z Suwałk wraz ze współpracownikami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny