MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spotkania białostoczan z prezydentem miasta. Mieszkańcy zgłosili swoje postulaty

red.
Dawid Gromadzki/UM Białystok
Komunikacja miejska, modernizacja i remonty dróg, ścieżki rowerowe, infrastruktura miejska, planowana budowa aquaparku oraz potrzeby osób z niepełnosprawnością i wsparcie psychologiczne dla osób tego potrzebujących – to główne tematy poruszane przez białostoczan podczas spotkań z prezydentem miasta pn. „Porozmawiajmy o Białymstoku. Stwórzmy razem mapę potrzeb”.

Spotkanie prezydenta Tadeusza Truskolaskiego z mieszkańcami Białegostoku

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski spotkał się z mieszkańcami białostockich osiedli. Na sześciu w sumie spotkaniach każdy miał możliwość zadania pytania, zgłoszenia potrzeby czy podzielenia się opinią o Białymstoku.

- Bardzo cieszy mnie, że mieszkańcy przychodzą coraz liczniej i aktywnie biorą udział w spotkaniach poświęconych sprawom naszego miasta – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Zgłoszone postulaty białostoczan zostaną przeanalizowane, a efekt tej analizy będzie jednym z najważniejszych elementów branych pod uwagę w pracach nad budżetem miasta. Jednocześnie planowany jest monitoring i przekazanie mieszkańcom sprawozdania z tego, co uda się zrealizować, a wcześniej wprowadzić do budżetu miasta.

Cykl spotkań zakończył się, ale wciąż dostępna jest ankieta, której wyniki mają wskazać, jak mieszkańcy oceniają m.in.

  • bezpieczeństwo,
  • komunikację miejską,
  • czystość,
  • zieleń,
  • stan dróg
  • i wiele innych obszarów

Pytania dotyczą także konkretnych potrzeb i projektów, które powinny zostać zrealizowane. Ankietę można wypełnić online do niedzieli (26 maja) na stronie Miasta.

Spotkania cyklu „Porozmawiajmy o Białymstoku. Stwórzmy razem mapę potrzeb.” odbyły się 14 maja w SP nr 9 przy ul. Legionowej, 15 maja w Zespole Szkół Elektrycznych, Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego, w XI LO, ul. Grottgera 9, 16 maja w SP nr 49, ul. Armii Krajowej, w SP nr 47 ul. Palmowa 28, 21 maja w SP nr 50, ul. Kazimierza Pułaskiego, 22 maja w SP nr 52, ul. Dojlidy Górne 48, w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Sienkiewicza, 23 maja w SP nr 12 ul. Komisji Edukacji Narodowej, w XIV LO, ul. Upalna.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny