Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Siedlce - Białystok 3:0?

Tomasz Maleta
Piątkowa transakcja jest  nie tylko uzupełnieniem białostockiego portfolio siedleckiego przedsiębiorcy i kołem ratunkowym dla znajdującego się w trudnym położeniu przewoźnika.
Piątkowa transakcja jest nie tylko uzupełnieniem białostockiego portfolio siedleckiego przedsiębiorcy i kołem ratunkowym dla znajdującego się w trudnym położeniu przewoźnika. Wojciech Wojtkielewicz
Za metr kwadratowy terenu PKS przy Fabrycznej Konstanty Strus zapłacił 750 zł. Lada tydzień otworzy też budowaną od trzech lat Galerię Jurowiecka.

Z punktu widzenia tej inwestycji nabyty przez niego w piątek grunt będzie naturalnym jej dopełnieniem. Zarówno pod względem biznesowym, jak i wizerunkowym.

W pewnym sensie transakcja ta przypomina przetarg sprzed pięciu lat na dawny plac Inwalidów, gdzie powstaje galeria. Z tą różnicą, że wtedy ziemi pozbywała się gmina, teraz spółka należąca do samorządu województwa. Miasto po trzech nieudanych przetargach postanowiło obniżyć cenę i wydzierżawić działkę na 99 lat. I wtedy do gry wkroczył przedsiębiorca z Siedlec, który sprzątnął sprzed nosa białostockim biznesmenom najatrakcyjniejszą działkę w mieście. Ich min z tamtej licytacji nie sposób zapomnieć do dziś.

Teraz sytuacja się powtórzyła, bo PKS Białystok po trzech nieudanych przetargach cenowo mocno spuścił z tonu. I tu do gry wkroczył inwestor Galerii Jurowiecka. Uznał, że mimo - na razie - niekorzystnych zapisów planu miejscowego, cena jest już na tyle atrakcyjna, że nie warto czekać. A przecież od zawsze wydawało się, że teren PKS jest wymarzony dla miejscowego biznesu.

Piątkowa transakcja jest nie tylko uzupełnieniem białostockiego portfolio siedleckiego przedsiębiorcy i kołem ratunkowym dla znajdującego się w trudnym położeniu przewoźnika. Otwiera też drogę do uczynienia z tej ulicy drugiego centrum Białegostoku (choć już nie tak handlowego jak wydawało się to pięć lat temu). I jeśli wizję tę mierzyć doświadczeniami poprzednich lat, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że przedsiębiorca z Siedlec - mimo że ponownie ostatni wszedł w posiadanie gruntu przeznaczonego na mieszkaniówkę - łopatę może wbić jako pierwszy. A wtedy po raz trzeci ogra białostockich biznesmenów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny