Siatkówka: AZS BTPS Białystok - ŁKS UKS Łódź 1:3 (zdjęcia i wideo)

Średnia wieku w drużynie AZS BTPS Białystok to 15 lat
Średnia wieku w drużynie AZS BTPS Białystok to 15 lat Fot. Wojciech Oksztol
Siatkarki AZS BTPS Białystok na razie stać tylko na wygranie seta

Drugoligowy AZS BTPS Białystok przegrał u siebie z ŁKS UKS Łódź 1:3. Na uwagę zasługuje jednak to, że młody zespół trenera Sebastiana Grzegorka wygrał pierwszego seta w tym sezonie.

- Dziewczyny cieszyły się, jakby zdobyły mistrzostwo świata - śmieje się opiekun najmłodszej ekipy w lidze.

Drużyna, której średnia wieku niewiele przekracza 15 lat walczyła bardzo ambitnie ze starszymi rywalkami. Białostoczanki nie zraziły nawet dwa pierwsze gładko przegrane sety.

- Moje zawodniczki grały w tym fragmencie, jakby miały zaćmę na oczach. Przyjęcie było fatalne - komentuje Grzegorek.

Trzecia partia pokazała jednak, że w drużynie tkwi potencjał. Dobra obrona, plus poprawione przyjęcie spowodowało, że rywalki były bezradne.

- Szkoda, że nie udało się tego przełożyć na kolejnego seta - kończy szkoleniowiec BTPS.