Rugby Białystok - Legia Warszawa 94:0!!! Co za pogrom, a przecież grał lider z wiceliderem

Białostoccy rugbyści (biało-czerwone stroje) rozgromili Legię Warszawa
Białostoccy rugbyści (biało-czerwone stroje) rozgromili Legię Warszawa Urszula Łobaczewska
Gdy lider mierzy się z wiceliderem kibice oczekiwać mogą zaciętej walki. Nic takiego nie miało miejsca w meczu na szczycie I ligi Rugby Białystok - Legia Warszawa, zakończonego pogromem gości 94:0. Podlaski zespół prezentuje się rewelacyjnie i ma na kolejkę przed zakończeniem rundy jesiennej komplet zwycięstw.

Rugbyści Legii szybko zostali w Białymstoku pozbawieni złudzeń co do szans na odniesienie zwycięstwa, bo gospodarzom złamanie obrony rywali zajęło niespełna dwie minuty, kiedy przyłożenie zaliczył Oskar Borkowski. Rozpoczęło to pogrom gości, którzy do przerwy stracili aż 54 punkty, a po zmianie stron 40 kolejnych.

Rugby Białystok - Legia 94:0. Pokazali, kto jest najmocniejszy

- Wiedziałem, że wygramy wysoko, bo widziałem, jak przed meczem nasi zawodnicy są zdeterminowani, by pokonać Legię. Jednak tak ogromne rozmiary zwycięstwa to dla mnie miłe zaskoczenie. Cóż, tylko się cieszyć, bo zdobyliśmy kolejne punkty, a przy tym pozbawiliśmy rywali złudzeń co do tego, kto jest w tej lidze najmocniejszy - komentuje gracz i prezes Rugby Białystok Mateusz Perzyna.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Rugby Białystok zagra 4 listopada na wyjeździe z drużyna AZS AWF Warszawa i jest wielce prawdopodobne, że zamknie tę część sezonu z kompletem zwycięstw.

WYNIKI 6. KOLEJKI

• Rugby Białystok - Legia Warszawa 94:0 (54:0).
  • Punkty dla Rugby Białystok: Igor Kocimski - 24, Malvin Kitivu - 15, Artur Sulima - 15, Paweł Zalewski - 10, Adrian Awdziej - 10, Marcin Majorczyk - 5, Oskar Borkowski - 5, Andrei Cebotari - 5, Ryan Mutandwa - 5.
  • Sparta Jarocin - Rugby Wrocław 73:5, Arka Rumia - AZS AWF Warszawa 29:45, Hegemon Mysłowice - Posnania Poznań 14:31.