Remis słabeuszy

Redakcja
W meczu Iranu z Angolą twardej walki nie brakowało
W spotkaniu najsłabszych zespołów grupy D Angola zremisowała 1:1 z Iranem, grzebiąc szansę na awans do dalszych gier.

Bohaterem mógł zostać Amado Flavio. Wprowadzony w 51. minucie na boisko, za kontuzjowanego Fabrice'a Akwę, niedługo potem dał prowadzenie Angoli. Potrzebne były jeszcze dwa gole. Kolejne dogodne okazje do podwyższenia marnowali jednak Antonio Mendonca, Marcos Miloy i Nsimba Ze Kalanga.
Szansy nie zaprzepaścili za to Irańczycy. W 75. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Mehdi Mahdavikia, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Sohrab Bakhtiarizadeh i strzałem głową tuż przy słupku umieścił piłkę w siatce. Ten gol pozbawiał Angolę szans na historyczny awans do kolejnej rundy mistrzostw świata, w których występuje po raz pierwszy.
W ostatnich minutach spotkania obie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bliżej sukcesu był nawet Iran. Pewnie w bramce Angoli spisywał się jednak Joao Ricardo. Wynik nie uległ zmianie i obie drużyny zakończyły swój udział w mundialu.