MKTG SR - pasek na kartach artykułów

PTPS Piła - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 1:3. Jesteśmy w ósemce.

(ted)
Siatkarki Pronaru Zeto Astwy AZS ponownie pokonały PTPS Piłę 3:1
Siatkarki Pronaru Zeto Astwy AZS ponownie pokonały PTPS Piłę 3:1 Fot. W. Wojtkielewicz
Siatkarki Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok pokonały na wyjeździe PTPS Piłę 3:1 i bez względu na wyniki innych spotkań zapewniły sobie udział w play-off Plus Ligi Kobiet.

Podopieczne Wiesława Czai musiały wygrać za trzy punkty, żeby nie czekać na inne rozstrzygnięcia. Cel został zrealizowany, chociaż nie zabrakło dramaturgii.

Białostoczanki dobrze rozpoczęły spotkanie i w pierwszym secie prowadziły już 4:1. Miejscowe zdołały jednak zniwelować przewagę i na przerwę techniczną zeszły przy wyniku 8:7.

Niedługo później, przy remisie 12:12 kontuzji kolana nabawiła się podstawowa atakująca akademiczek, Małgorzata Cieśla. Zawodniczka została odwieziona do szpitala, a podłamane białostoczanki przegrały tę partię do 21.

Na szczęście w kolejnych setach Podlasianki podniosły się. W zasadzie nie było w naszej drużynie słabych punktów. Dobrze rozgrywała Magdalena Godos (uznana MVP). Znakomicie punktowały na zmianę nasze skrzydłowe - Ilona Gierak, Joanna Szeszko i Agnieszka Starzyk. Na uznanie zasługują także środkowe - Natalia Ziemcowa i Katarzyna Wysocka. Nie można zapomnieć o wielu niesamowitych obronach libero, Magdy Saad.

To wszystko złożyło się na gładko wygrane drugą i trzecią partię (odpowiednio do 11 i 18). Trener rywalek Adam Grabowski był wściekły i na każdej przerwie czynił gorzkie wyrzuty w stronę swoich zawodniczek.

- Długo jeszcze będziecie odstawiać te kino? Przecież ludzie przyszli, żeby was oglądać. Zastanówcie się po co tu jesteście - grzmiał Grabowski.

Słowa szkoleniowca z Piły pozostawały jednak bez echa. W czwartym secie długo utrzymywał się korzystny wynik, dla akademiczek (m.in. 16:11 i 19:15). W końcówce miejscowe doprowadziły jednak do remisu 20:20, a później jeszcze 22:22.

Ostatnie słowo należało jednak do Pronaru Zeto Astwy AZS. Co prawda, dwa setbole przy wyniku 24:22 i 24:23 zostały jeszcze obronione przez pilanki. Potyczkę skończyła w końcu Wysocka, która wykorzystała przechodzącą piłkę po zagrywce Ziemcowej i na parkiecie zapanowała wielka radość białostoczanek, które w poniedziałek poznają rywala w pierwszej rundzie play-off o mistrzostwo Polski.