Pronar Zeto przegrał z Dąbrową Górniczą 0:3.(wideo)

Tomasz Dworzańczyk [email protected] tel. 085 748 95 31
Po atakach zawodniczek z Dąbrowy Górniczej białostoczanki często nie miały nic do powiedzenia i pozostawało im patrzeć, jak piłka ląduje na parkiecie po ich stronie siatki Fot. Anatol Chomicz
Pronar Zeto Astwa AZS Białystok przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 0:3.

Spotkanie z Dąbrową miało nam pokazać, w której połówce tabeli będziemy grać - mówi Luks. - Niestety, okazuje się, że chyba w tej dolnej - dodaje ze smutkiem trener białostoczanek .

W pierwszym secie gospodynie prowadziły tylko raz, 1:0, po zepsutej zagrywce Śliwy. Niestety, był to jeden z nielicznych błędów dwukrotnej mistrzyni Europy. Potem myliły się głównie białostoczanki, mając spore problemy z przyjęciem zagrywki.

Przy wyniku 7:11 trener Luks wziął czas, próbując uspokoić zdenerwowane podopieczne, ale nie na wiele to się zdało.

- Dziewczyny wyszły za bardzo elektryczne. To nie pomaga w grze w siatkówkę - uważa zdenerwowany szkoleniowiec Podlasianek.

Przyjezdne wygrały partię do 14, a tyle niewymuszonych błędów zrobiły właśnie w tym secie białostoczanki...

Jak mogły to przegrać?

Druga odsłona wyglądała zupełnie inaczej. Gospodynie rozpoczęły od dwóch dobrych zagrywek Lucie Muhlsteinovej i przez większą część seta dyktowały warunki gry. Dobrze na środku siatki poczynała sobie Dominika Koczorowska, która kilkukrotnie zablokowała rywalki. Po jednym z takich właśnie zagrań, kiedy zatrzymana została Katarzyna Wysocka, wydawało się, że set jest już wygrany. Było 24:21 dla białostoczanek i w tym momencie przyszedł kryzys.

- Nie wiem, jak mogłyśmy to przegrać - denerwuje się Koczorowska. - Jestem wściekła, bo po frajersku oddałyśmy Dąbrowie tę partię - dodaje.

Koczorowska robiła, co mogła, ale jej koleżanki nie potrafiły skończyć ataków. Na bloku zatrzymana została Izabela Żebrowska, dwukrotnie pomyliła się Katarzyna Walawender i przyjezdne wygrały 28:26.

Zachowały więcej zimnej krwi

Mimo wyrównanej walki trzecia partia okazała się ostatnią. Niestety, w końcówce górę wzięło doświadczenie Śliwy, która znakomitymi dograniami obsługiwała przede wszystkim środkową Wysocką, ale także wyróżniającą się na skrzydle Ewelinę Sieczkę. Białostoczanki były bezradne.

- Zaskoczyłyśmy rywalki agresywnością i zachowałyśmy więcej zimnej krwi w końcówkach setów. To zadecydowało o naszym zwycięstwie - podsumowuje Śliwa, wybrana MVP meczu.