I liga siatkarek: KS Piła - BAS KB Białystok 3:0. Podium nie dla Podlasinek

Po dwóch z rzędu porażkach 0:3 BAS KB Białystok stracił czwarte miejsce w tabeli I ligi siatkarek Urszula Łobaczewska
Dwie próby wspięcia się na pierwszoligowe podium przez BAS Kombinat Budowlany Białystok zakończyły się niepowodzeniem. Po porażce 0:3 w Mogilnie z Sokołem, siatkarki ze stolicy Podlasia w takim samy stosunku uległy wiceliderowi - KS-wi Piła. Po tych niepowodzeniach białostoczanki spadły na piąte miejsce w tabeli.

- Mecze w Mogilnie i Pile mają pokazać, czy i czego nam jeszcze brakuje - mówił przed trudną sesją wyjazdową trener BAS-u KB Białystok Marcin Wojtowicz.

Okazało się, że by walczyć z najlepszymi do poprawy jest sporo. W Mogilnie, z wyjątkiem niesamowitej końcówki pierwszego seta, Podlasianki były tłem dla Sokoła. W Pile było lepiej, ale nie na tyle, by urwać wiceliderowi chociażby seta.

KS Piła - BAS KB Białystok 3:0. Ostatnią partię przegrały na przewagi

W partii otwarcia gospodynie kontrolowały wydarzenia i bez trudu wygrały do 19. Znacznie więcej walki było w drugiej odsłonie. Przyjezdne prowadziły nawet 15:13, a do stanu 19:19 mogły mieć nadzieję na zwycięstwo. Niestety, przy zagrywce Darii Dąbrowskiej straciły cztery punkty z rzędu i przegrały 21:25.

Najbardziej wyrównana była odstania partia. Białostoczanki odrobiły straty z 15:19 na 19:19 i doszło do gry na przewagi. Niestety, po ataku ze skrzydła Aliny Bartkowskiej pilanki wygrały 26:24 i cały mecz 3:0. Ekipie trenera Wojtowicza pozostało zrobić wszystko, by odzyskać czwarte miejsce w tabeli.

WYNIKI

• KS Piła – BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:0 (25:19, 25:21, 26:24).
  • BAS KB Białystok: Ociepa, Mennecozzi, Niedźwiecka, Kuriata, Szymańska, Papszun, Szmigielska (libero) oraz Kempfi, Sokolińska, Biała i Wojciechowska.
  • San-Pajda Jarosław - MKS Imielin 3:2, LTS Legionovia Legionowo - Energetyk Poznań 3:1, Sokół Mogilno - Nike Węgrów 3:0.

1. LOS Nowy Dwór Mazowiecki 19 50 54:13
2. Sokół Mogilno 19 42 48:23
3. KS Piła 19 40 46:26
4. MKS Imielin 21 35 43:38
5. BAS KB BIAŁYSTOK 20 35 41:36
6. Nike Węgrów 22 35 43:42
7. San-Pajda Jarosław 20 30 40:41
8. Wieżyca 2011 Stężyca 19 25 33:39