MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie do narodu. Wezwał do udziału w wyborach i referendum

Adam Kielar
Adam Kielar
Prezydent Andrzej Duda w orędziu wezwał do udziału w wyborach parlamentarnych oraz referendum 15 października.
Prezydent Andrzej Duda w orędziu wezwał do udziału w wyborach parlamentarnych oraz referendum 15 października. Jakub Szymczuk / KPRP
W niedzielę zdecydujemy o tym, jak będzie wyglądać Polska. Udział w wyborach do Sejmu i Senatu jest niezwykle istotny – powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda w orędziu skierowanym do Polaków.

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy

Andrzej Duda wezwał do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych.

– W niedzielę zadecydujemy o tym, jak będzie wyglądać Polska. Całe pokolenia Polaków walczyły o to, by móc samemu decydować o najważniejszych dla Ojczyzny sprawach. Dziś jest to naszym prawem i przywilejem – mówił prezydent.

Jak podkreślił, udział w wyborach do Sejmu i Senatu jest „niezwykle istotny”.

– Głos oddany w wyborach jest nie tylko wyrazem naszych przekonań i wartości, które wyznajemy, ale także wyznaczeniem kierunku, w jakim Polska powinna się rozwijać – podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent o wyborach parlamentarnych

Polska głowa państwa przekonuje, że to, jak zagłosujemy, będzie miało istotny wpływ na naszą przyszłość.

– Dziś mamy do wyboru różne wizje rozwoju. Nasze decyzje będą miały wpływ nie tylko na przyszłość naszego kraju, ale także na przyszłość naszych rodzin, naszych dzieci i nas samych. Pamiętajmy o tym, udając się do lokalu wyborczego. Wybierajmy mądrze i odpowiedzialnie! – wezwał prezydent.

– Idźmy na wybory. Namawiajmy rodzinę, przyjaciół, znajomych. Niezależnie czy ktoś mieszka na wsi, w małym, średnim czy wielkim mieście. Polska jest jedna, a głos każdego obywatela jest tak samo ważny! To jest właśnie istota demokracji! Polska jest naszym wspólnym domem, i to od nas zależy, jak będzie wyglądać! – mówił Andrzej Duda.

Andrzej Duda zachęca do wzięcia udziału w referendum

Prezydent wezwał rodaków, by idąc do lokali wyborczych, nie tylko zagłosowali w wyborach, ale także wzięli udział w ogólnokrajowym referendum.

– Razem z wyborami parlamentarnymi odbędzie się również ogólnopolskie referendum. Gorąco zachęcam do tego, żeby wypowiedzieć się w niezwykle istotnych sprawach dotyczących naszego bezpieczeństwa, polityki gospodarczej i społecznej – mówił.

Jego zdaniem, wynik referendum „da rządzącym silną legitymację do tego, by pokazywać na forum międzynarodowym jednoznacznie, jaka jest wola polskiego społeczeństwa w kluczowych sprawach”.

Kluczowa rola bezpieczeństwa

Andrzej Duda wskazał na to, że żyjemy w trudnych czasach i jednym z kluczowych zadań, jakie stoją przed politykami i władzami jest zapewnienie bezpieczeństwa.

– Polska w tych trudnych czasach zdaje egzamin. Pokazaliśmy to – jako państwo i społeczeństwo – po rosyjskiej agresji na Ukrainę. Pokazaliśmy to również, kiedy odpieraliśmy atak hybrydowy na naszą wschodnią granicę, granicę Unii Europejskiej – mówił.

Podziękował również polskim żołnierzom za sprawne prowadzenie ewakuacji Polaków z ogarniętego wojną Izraela.

Po prezydencie swoje orędzie wygłosił także Marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie do narodu. Wezwał do udziału w wyborach i referendum - Portal i.pl

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny