Poznaliśmy podlaskich ćwierćfinalistów Pucharu Polski

Piłkarze Hetmana Białystok (białe stroje) i Sokoła Sokółka (czerwone) stworzyli ciekawe widowisko Fot. B. F. Skok
Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA, Pogoń Łapy, Supraślanka Supraśl i Dąb Dąbrowa Białostocka uzupełniły we środę stawkę ćwierćfinalistów Pucharu Polski na szczeblu województwa Podlaskiego.

Zawodnicy czwartoligowego Dębu wyeliminowali trzecioligową Spartę Augustów, pokonując rywali 2:1.
- Mieliśmy przewagę przez niemal cały mecz i awansowaliśmy zasłużenie - komentuje Mirosław Tokajuk, drugi trener zespołu z Dąbrowy.

Niespodzianką zapachniało podczas meczu Gryfa Gródek z Supraślanką Supraśl. Goście objęli prowadzenie już w pierwszej minucie meczu, ale po strzale Dariusza Ostaszewskiego był remis 1:1.

W ostatnich fragmentach meczu górę wzięło dowiadczenie zawodników Wiesława Jancewicza, którzy po strzałach Sławomira Lewickiego i Michała Grygoruka przypieczętowali awans do kolejnej rundy.

Pogoń Łapy pokonała Magnat Juchnowiec 4:2. Goście z Łap strzelili w pierwszej połowie trzy gole i spokojnie kontrolowali do końca przebieg gry.

Sokół nie dał szans Hetmanowi Białystok, chociaż po pierwszej połowie, w której miał zdecydowana przewagę i zdobył dwie bramki, nieco spuścił z tonu w drugiej i kibice byli świadkami wyrównanego meczu.

- Od tego jest puchar, żeby sprawdzić pewne nowe warianty, ale awansowaliśmy pewnie i będziemy chcieli zajść jak najdalej w tej rywalizacji - mówi Mirosław Dymek, trener Sokoła.

wyniki
Magnat Juchnowiec - Pogoń Łapy 2:4 (0:3). Bramki: 0:1 - Miłosiewicz (33), 0:2 - Głowicki (41), 0:3 - Kochanowski (43), 1:3 - Tymiński (62-karny), 2:3 - Bielski (68), 2:4 - Makowski (90).

Hetman Białystok - Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA 0:2 (0:2). Bramki: 0:1 - Wojtkielewicz (10), 0:2 - Gejdel (24).

Gryf Gródek - Supraślanka Supraśl 1:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Grzegorczyk (1), 1:1 - D. Ostaszewski (55), 1:2 - Lewicki (68), 1:3 - Grygoruk (82).

Dąb Dąbrowa Białostocka - Sparta Augustów 2:1 (1:1). Bramki: 1:0 - Dzienisik (27), 1:1 - Domalewski (38), 2:1 - Kiljańczyk (69).

Pary ćwierćfinałowe (27 maja): Tur Bielsk Podlaski - Cresovia Siemiatycze, Warmia Grajewo - Orzeł Kolno, Dąb - Sokół, Pogoń - Supraślanka.