MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Białostocka kończy 75 lat. Przedsmak wielkiego świętowania już 8 marca. Będzie się dużo działo, sprawdźcie co jest w planach

OPRAC.:
Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, rektor Politechniki Białostockiej zapowiada, że to będzie niezwykły jubileusz
Dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, rektor Politechniki Białostockiej zapowiada, że to będzie niezwykły jubileusz Fot. Maciej Giedrojć Juraha/Politechnika Białostocka
Wielki Piknik Rodzinny, jubileusze Wydziału Elektrycznego, Mechanicznego i Informatyki, a także 60-lecie Studium Języków Obcych to tylko kilka spośród mnogości wydarzeń zaplanowanych przez największą uczelnię techniczną w Polsce północno-wschodniej na rok 2024. Ale pierwsze wydarzenia wystartują już 8 marca.

W 2024 roku Politechnika Białostocka weszła w 75. rok kształcenia inżynierów w Białymstoku. Uczelnia przeszła długą drogę od Prywatnej Szkoły Inżynierskiej do największej publicznej uczelni technicznej w Polsce północno-wschodniej.

Ten rok poświęcamy obchodom jubileuszowym pod hasłem: 75 lat PB. Nauka, pasja, rozwój – mówi dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, rektor Politechniki Białostockiej. - To wartości, które budują markę nowoczesnej Politechniki Białostockiej. W Uczelni czujemy odpowiedzialność za rozwój polskiej edukacji, wspieramy rodzimą gospodarkę, zapewniamy przestrzeń do współpracy, budowania relacji oraz realizacji pomysłów. Nasza uczelnia wciąż jest młoda duchem i wciąż rośnie w siłę. Świadczą o tym osiągnięcia naszych naukowców, doktorantów, sukcesy studentów, absolwentów i uczniów naszego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Rektor dodaje, że docenia wszystkich, którzy codziennie pracują na efekt, jakim jest silna marka Politechniki Białostockiej w skali lokalnej, regionalnej i międzynarodowej. Dlatego zaprasza społeczność uczelni do wspólnego świętowania. Zaplanowanych jest wiele działań, które rozpoczną się spotkaniem z historią uczelni pod hasłem „Śladami Mozaiki”. Będzie to okazja by wybrać się na wspólną wycieczkę po budynku Wydziału Informatyki, gdzie będziemy można zobaczyć legendarne mozaiki, które mają wartość artystyczną i historyczną. Wycieczek będzie kilka. Pierwsza z nich odbędzie się 8 marca o godzinie 10.

Na 75-lecie Politechniki Białostockiej nie zabraknie atrakcji

Nasz rok jubileuszowy uroczyście zainaugurujemy w kwietniu sadząc drzewa w „Ogrodzie nauki”, które będą upamiętniać naszych naukowców. Posadzone drzewa wrosną na stałe w przestrzeń kampusu oraz w naszą pamięć - dodaje Marta Kosior-Kazberuk. - Już teraz zapraszam na majowy Piknik Rodzinny. Tworzymy jedną wielką politechniczną rodzinę, niech nasi bliscy poznają naszych kolegów i znajomych z Uczelni i razem z dziećmi i wnukami spędźmy razem niedzielne popołudnie.

W ramach jubileuszu 75-lecia Politechniki Białostockiej odbędą się również wystawy zdjęć, konkursy, zwiedzanie ważnych miejsc, jak Sala Senatu.

Skoro wywołaliśmy temat metryki, to należy wspomnieć, że w tym roku w zasadzie mamy poczwórne urodziny - mówi rektor. - W 2024 roku w Uczelni obchodzimy kilka ważnych jubileuszy. Od 75 lat działają przecież Wydział Mechaniczny i Wydział Elektryczny - równolatkowie dzisiejszej Politechniki Białostockiej. Jubileusz 60-lecia obchodzi Studium Języków a Wydział Informatyki – 35-lecie. Nasz wspólny tort urodzinowy jest przeogromny i gdyby zliczyć lata naszej uczelni, jej wydziałów i Studium Języków Obcych, to mielibyśmy łącznie aż 320 świeczek do zdmuchnięcia. Jestem pewna, że dalibyśmy radę. Bo co 8303 głów to nie jedna. A tyle nas jest! Wszystkim razem i każdemu z osoba życzę udanego roku jubileuszowego. Zapraszam do wspólnego dzielenia się pięknymi chwilami. To nasz czas.

Politechnika Białostocka przygotowała też stronę poświęconą 75-leciu pod adresem: pb.edu.pl/jubileuszpb To miejsce, w którym będą się pojawiały aktualizowane informacje o kolejnych wydarzeniach uświetniających jubileusz. Nie zabraknie rozgrywek sportowych czy poszukiwania PeBisia – jubileuszowej uczelnianej maskotki. Politechnika Białostocka przygotowała całą serię okolicznościowych pocztówek, w planach jest też jubileuszowa jednodniówka.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny